Az a csodálatos 4. negyed

2005. 11. 14.

A negyedik negyedben ellenállhatatlan volt az Olaj, s a fergeteges hajrának köszönhetően a padlóról fölállva verte az addig jobban játszó Albacompot. Győzelmével csapatunk maradt az élbolyban, míg a Fehérvár az alsóházban ragadt.
     A szezon elején nem is titkoltan bajnoki győzelemre törő Albacomp két váratlan vereségével gyakorlatilag minden hibalehetőségét elpuskázta. Így a győzelem kényszerével érkeztek a Tiszaligetbe, ahol fantasztikus hangulatot teremtettek a csarnokot teljesen megtöltő szurkolók. A két csapat szolnoki mérkőzései szinte kivétel nélkül szoros eredménnyel végződtek, erre lehetett számítani előzetesen is.

A 2500 szolnoki drukker legnagyobb örömére a piros-feketék kapták el jobban a fonalat, Hartvich ziccerével és Jokszimovics triplájával gyorsan megugrottak. Az Alba kapaszkodott, de a jól védekező Pór-legénységgel igazából nem tudtak mit kezdeni. Kurashov mellett Góbi csak elvétve jutott a gyűrű közelébe, dobáshoz pedig szinte egyszer sem. A fehérvári csapatjátékot Spivey jelentette, a kiváló játékos tartotta a lelket társaiban. A végjátékban 14-9-es állásnál Soarez két figyelmetlensége miatt kiegyenlített az Alba.

A második játékrészben jelentősen följavult a vendégek produkciója, Spivey tarthatatlan volt, s ha ő maga nem tudta befejezni az akciót, kihagyhatatlan helyzetbe hozta társait. Hamar állandósult a négy-öt pontos fehérvári vezetés, ekkor szolnoki oldalról csak Jokszimovics tudta fölvenni a versenyt az albás játékosokkal.

A fordulást követően pécsi játékát idézte a vendéglátó, pontatlanul, sokat hibázva szinte gólképtelenek voltak, négy percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy először betaláljanak. A másik oldal egyre szembetűnőbben hagyatkozott Spivey-ra, ám az amerikai elbírta a terhet.

A záró negyed tizenegy pontos vendégvezetésről kezdődhetett (41-52), s bizony vajmi kevés esélyt tartogatott a Szolnoknak. Ám fordított előjellel megismétlődött az, ami a harmadik negyedben: ezúttal az Alba nem talált a gyűrűbe. Az ötödik percben aztán a följavuló Cziczás és Puskás Artúr vezetésével átvette a vezetést az Olaj (55-54). Természetesen szinte felrobbant a csarnok is, a fantasztikus biztatástól pedig szárnyaltak Cziczásék. A végjátékban Kurasov előbb egy szép centerezéssel, majd két értékesített büntetővel biztosította a győzelmet.

Az este egyik szolnoki hőse Thomas Kelley volt, akinek jobbkezén még a múlt héten megsérült a hüvelykujja. A negyedik negyed elején újabb ütést kapott a sérült testrészre, s hatalmas fájdalmakkal küszködött. Ennek ellenére összeszorított foggal a hazaiak vezéreként ellenállhatatlan volt az utolsó öt percben, triplákat dobott, ziccerezett, mindezt a fájó kezével!

Az Alba tulajdonképpen saját csapdájába sétált bele, Spivey ugyanis nem tudta a hátán cipelni az egész csapatot negyven percen keresztül. Társaitól nagyon kevés segítséget kapott, az pedig egyelőre csak költői kérdés marad, hogy ennyi kiváló játékoshoz miért nem párosul igazi csapatjáték.