Marc-Körmend - MOL Szolnok 90-83 (25-17, 11-26, 17-20, 26-16, 11-4)

Körmend, 2500 néző. V: Szabó Gy., Török.
Körmend: TOYA 33/6, Toroman 6, SOLA 25/3, Mujanovics 13/9, GREBENÁR 12.
Csere: Bacsa, Keresztes 1, Lóránt, Szlávik M. Edző: Zsebe Ferenc
MOL Szolnok: Stone 10, PAVLOVICS 21/15, VAISVILA 17/9, OROSZ 17, Stewart 3.
Csere: Trepák 8, Szarvas, Mérész Cs. 7/3, Cziczás. Edző: Zoran Martic
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–5. 8. p.: 21–15. 11. p.: 27–17. 18. p.: 36–37. 24. p.: 36–48. 29. p.: 53–55. 34. p.: 67–66. 38. p.: 74–70. 42. p.: 86–80
Kipontozódott: Trepák 32. p., Stewart 35. p., Pavlovics 40. p., Grebenár 42. p., Vaisvila 45.

A szolnoki Stewart alig másfél percet tölthetett a pályán, máris összeszedett három faultot, így az amerikai centert Trepák váltotta fel. A korábbi hazai meccseken mutatottakhoz képest agresszívebb védekezéssel kezdett a Körmend, Grebenár lepattanói és pontjai révén vezettek is a hazaiak. A Tisza-partiak főként bedobóik által tartották a lépést, pedig Zsebe Ferenc előzetesen külön felhívta a figyelmet Pavlovicsékra. Ezzel együtt a 11. percben már kerek 10 pont volt a Rába-partiak előnye, betudhatóan annak, hogy ebben az időszakban a vendéglátók már nemcsak a palánk alatt, hanem mezőnyposztokon is riválisuk fölé nőttek. Zoran Martic egy ideig hiába kevergette a lapokat, a több adu Zsebénél volt, lévén a körmendi kezdő ötösből Grebenár mellett Toyát sem tudták tartani a szolnokiak. A második negyed hajrájában aztán porszem került a hazai gépezetbe, nem jöttek be a távoli dobások, lendületbe jöttek a vendégek, s két perccel a szünet előtt fordítottak is.

A harmadik játékrészt hétpontos előnnyel indíthatta a Szolnok, amit Pavlovics nyomban megfejelt még hárommal, a folytatásban tehát alaposan fel volt adva a lecke a hazaiaknak. A hatperces körmendi gólcsendet megtörve Mujanovics triplájával kezdte meg a felzárkózást a házigazda, s a hajrában utol is érte ellenfelét. Vezettek is Soláék, de Vaisvila négy másodperccel a vége előtt egyenlített. Következett a hosszabbítás, amelyben a szolnokiak kulcsemberei a kipontozódás sorsára jutottak, így nyert a Körmend, amelyik ötödik hazai meccsén megszerezte első győzelmét.

Zsebe Ferenc: - Sporttörténeti győzelem, stop. Este pezsgőbontás, stop. Félelmetes szakmai munka Körmenden, stop.

Zoran Martic: - Szégyen volt ami ma este történt. Itt a játékvezetők ténykedésére gondolok.