Ezúttal is a védekezés döntött

2005. 12. 05.

Eddigi legnagyobb arányú győzelmét aratta az Olaj szombaton Zalaegerszegen. A 63-52-es diadal vérszegény támadójátékról árulkodik mindkét oldalon, a jobb védekezés döntött elsősorban a vendégek javára.
     Bár a hírek szerint öt játékos is sérült, vagy beteg volt a ZTE-nél, végül Cseszlai kivételével mindenki Dzunic mester rendelkezésére állt. Még a néhány hete súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedő Csaplár-Nagy Arnold is szerelést öltött.

A mérkőzést jobban kezdte az Olaj. A ZTE nehezen vette föl a meccs egyébként sem valami gyors ritmusát, így akár el is dönthette volna a mérkőzést már az első tíz percben az Olaj. Azonban számtalan hibát követtek el elsősorban támadásban Kurashovék, míg a játékvezetők védelmét ebben az időszakban maximálisan élvező egerszegiek apránként fölzárkóztak (az első tíz percben 12 büntetőt dobhattak Simonék).

A folytatásban még három perc sem kellett a játékvezetőknek ahhoz, hogy az öt személyi hibát befújják a szolnoki játékosok ellen, így a ZTE minden apróságért büntetőt dobott. Igaz, azt elég rossz százalékkal tették. A negyed első felében átvette a vezetést a mindössze második hazai meccsét játszó Egerszeg (17-16). Ráadásul az 5-14-es faultarány sem sejtetett valami sok jót az Olaj számára. Ekkor azonban a szigorú védekezésnek köszönhetően egy 8-0-ás rohammal visszaállt a korábbi rend, azaz vezetett a Szolnok. Ahhoz viszont, hogy a nagyszünetre előnnyel vonulhasson Pór Péter legénysége, kellett Soarez triplája (27-30).

A gyakorlatilag semmiféle látványt nem tartogató második félidőben igazából sem fordulatnak, sem izgalomnak nem lehetett tanúja a mintegy ötszáz fős publikum, az Olaj biztosan tartotta előnyét, s az oly sokszor kritizált támadójátékban is akadtak biztató elemek. A ZTE szétesően, elképzelés nélkül támadott, a szolnoki zóna ellen például egyszerűen tehetetlenek voltak. Edmondson és Patton, a két légiós ugyan pontban a legeredményesebbek voltak, de teljesen beleszürkültek saját csapatukba. Így a jobban védekező, ellenfelénél némileg pontosabban támadó Olaj teljesen megérdemelten nyerte a mérkőzést.

Az Olaj következő meccse december 10-én szombaton lesz, ekkor a Kaposvár látogat a Tiszaligetbe. A mérkőzést a szurkolók ingyen tekinthetik meg.