Kaposvári KK - Szolnoki Olaj KK 80-59 (19-20, 14-11, 22-10, 25-18)

Kaposvári KK: Gráczer 15/3, GREEEN 17/6, MAXEY 16, Sanders 7, Trepák 2.
Csere: Hendlein 5/3, Konare 2, Szőke, MARCIULIONIS 14, Filipovics 2. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Puska Zoltán.
Szolnoki Olaj KK: KELLEY 15, Cziczás 8/6, Varnelis 3/3, JOKSZIMOVICS 13/3, Kurasov 8.
Csere: Hartvich 2, Soares 6/3, Puskás, Fülöp 4. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 4-10, 12. p.: 21-22, 17. p.: 46-39, 35. p.: 68-48.
Kipontozódott: Szőke (36. p.), ill. Kurashov (34. p.), Hartvich (36. p.).
Továbbjutott: az Olaj KK (119-118)

A tétmérkőzéseket tekintve az utóbbi hat év negatív nézőcsúcsát hozó találkozón 22 pontos hátrányt kellett volna ledolgozni a továbbjutásért a kaposvári csapatnak a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Az első percek eredménytelen kaposvári játéka miatt öt perc elteltével már kettős cserével próbált erősíteni Dzunics edző. Hendlein és Konare szerzett is pár labdát, így a negyed végéig egy pontra zárkóztak a somogyiak. Ez azonban még mindig nagyon kevés volt az üdvösséghez. A félidő végéhez közeledve sem csökkent a két csapat közti különbség. Ráadásul a kimaradó hazai triplakísérleteket követő ellenakciókból rendre az ellenfél volt eredményes. Több, mint öt percig tartott a somogyi kosárcsend, Soares pedig összesítésben a 30-as határig repítette az Olaj gárdáját. Green elégelte meg a csapat kedvezőtlen szériáját és triplájával 29-29-re alakult az állás.

A nagyszünetet követően Dzunics továbbra is sokat cserélt, igaz jobbára azért, mert nem volt olyan ötös, amely, mind támadásban, mind védekezésben elfogadhatót nyújtott volna. Aztán Hendlein triplájának, majd Konare Varnelisnek adott mintaszerű blokkjának örülhetett a hazai publikum. A zárónegyed előtt összesítésben 8 egységgel tartott előrébb a Szolnok, de a hatalmas hajrát nyitó kaposváriak Marciulionis révén ledolgozták hátrányukat! Egy másodperccel a vége előtt azonban Fülöp eldöntötte a továbbjutást az Olaj javára.

Dzunics Braniszlav: - Megérdemeltük volna a továbbjutást.

Pór Péter: - Nagyon bután játszottunk, csak a szerencsén múlott, hogy egy pontot megőriztünk az előnyünkből.