Kecskeméten több kell egy jó eredményhez

2006. 01. 12.

Tanulságos meccset játszott kedden este az Olaj kosaras legénysége Kaposváron. Annak ellenére, hogy 22 pontos előnnyel érkeztek a somogyi fővárosba, nagyon megszenvedtek a továbbjutásért.
     Pór Péter vezetőedző amondó, hogy 18 percig csapata játékával nem volt gond, aztán Jokszimovics teljesen fölösleges, sportszerűtlen hibáját követően kútba került a társaság, akkor a hazaiak 21-29-ről 33-31-re fordítottak. A szünet után sem gondolta senki, hogy bármi probléma lehet, hiszen volt olyan időszak, mikor csupán három ponttal vezettek Greenék. A zárónegyedben egyre jobban elhúztak a hazaiak, sőt volt olyan időszak, mikor már ők álltak továbbjutásra. Szerencsére az utolsó támadás joga a piros-feketéké volt, és Jokszimovics jó helyzetfelismerését követően Fülöp ziccerére már nem érkezett válasz, így az Olaj megúszta egy 21 pontos veréssel, amely egyben a továbbjutásukat jelentette. A negyeddöntő sorsolását jövő kedden rendezik, míg a mérkőzések várható időpontja február 8-a és 15-e lesz.

Azt már Ökrös Imre elnökhelyettestől tudjuk, hogy a Kaposvár ellen bemutatkozott litván Nerijus Varnelis újabb egy hónapra szóló szerződést kapott a klubtól, ezt követően ismét asztalhoz ülnek a felek. Ezek szerint a litván kosaras is szerepelhet majd a vasárnapi, Kecskemét elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésen, amely 13 órakor kezdődik az ottani városi sportcsarnokban. Jegyeket ma és holnap 9-14 óráig az Olaj KK tiszaligeti irodájában - 56/420-988 - lehet megvásárolni, 1000 forintos egységáron.