Vasárnap a hírös városban szerepel az Olaj gárdája

2006. 01. 13.

Már csak egy hely kiadó a férfi Magyar Kupa februári negyeddöntőjére
     Kialakulóban a legjobb nyolc mezőnye a férfi kosarasoknál a Magyar Kupában. A Szolnoki Olaj mellett, amely nagy harcban az összesítésben mindöszsze egy ponttal múlta felül a Kaposvárt, a MAFC KS (NB I/B), a címvédő Atomerőmű SE, a Körmend, a Debrecen, a Pécs és a Kecskemét harcolta ki idáig a továbbjutást.

Az Albacomp-Sopron párharc első felvonását meglepetésre a soproniak nyerték 97-84-re. A visszavágót jövő kedden játszszák az elmúlt szezonban finalista székesfehérvári együttes otthonában. Ugyanezen a napon tarják majd a negyeddöntő sorsolását. A várható játéknapok február 8-a és 15-e lehetnek.

Maradva még a kupaküzdelmeknél, szerdán este hatalmas csatát hozott Kecskeméten az Univer-KSE és a szombathelyi Falco KC párharc második felvonása. Az első meccset a vasi fővárosban a Falco nyerte 95-88-ra. A visszavágó is végig kiélezett csatát hozott, az első félidőben szinte végig vezetett a Falco, 44-46. A fordulást követően azonban a Bradford–McClendon—Mérész Cs. trió ponterősségének köszönhetően 16 ponttal megléptek a vendéglátók. Innen sem adta fel a Falco, amely Kálmán és Borszéki találataival három pontra közelítette meg vendéglátóját. A végjátékban azonban Kálmán kipontozódott, az Univer pedig 92-84-re megnyerte a meccset, ezzel 180-179-es összesítéssel a Meszlényi-csapat került be a negyeddöntőbe. A vendég vasiak nehezen viselték a kiesés okozta sokkot, leginkább a Hartyáni–Papp-bírópárost hibáztatták, amely 26 faultot fújt ellenük, míg a hazaiakat csak 16-szor látták szabálytalannak. A bíráskodásról még annyit, hogy a Kaposvár-Olaj keddi kupavisszavágon 19:27 volt a fault arány, köszönhetően a Forrai–Pálla játékvezetői duónak. Egyébiránt a somogyiak harminc(!) büntetőt dobhattak, melyekből 28-at értékesítettek.

A kecskeméti derbiről még annyit, hogy a hazaiak egyik ásza, Rytis Vaisvila az első orvosi diagnózis szerint keresztszalag-szakadást szenvedett, ezért hosszú időre kidőlt a sorból az egykor Szolnokon is megfordult litván játékos. Ezért Meszlényi edzőnek főhet a feje, hogy a vasárnapi, Olaj elleni bajnoki rangadón hogyan oldja meg az egykori olimpiai bronzérmes játékos pótlását.