Univer KSE - Szolnoki Olaj KK 92-81 (20-18, 23-15, 20-27, 29-21)

Kecskemét, 1500 néző, Vezette: Vígh, Hegedűs, Cziffra.
Univer-KSE: Jovanovic 11, MÉRÉSZ 13/9, BRADFORD 32/6, MCCLENDON 19, Lapov 9.
Csere: Celej 2, Horváth 1, Gémes 5. Edző: Meszlényi Róbert.
Olaj KK: KELLEY 18, Cziczás 3, SOARES 28/18, Jokszimovics 8/3, Kurashov 4.
Csere: HARTVICH 13/6 Fülöp 6, Varnelis 1, Puskás. Edző Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása - 6. p.: 10-10, 13. p.: 21-25, 17. p.: 35-29, 23. p.: 53-35, 27. p.: 57-50, 34. p.: 70-72, 38. p.: 82-75.
Kipontozódott Fülöp 33., Lapov 35., Varnelis 36. percben.

Mint ahogy várható volt, zsúfolt ház és nagyszerű hangulat várta a régiórangadó csapatait. Közöttük legalább háromszáz Olaj-szurkoló biztatta óriási hangerővel kedvenceit.

Kőkemény, agresszív védekezéssel kezdtek a felek. Az első negyedben Soares jó dobóformában kosarazott, csapata 18 pontjából egymaga tízet szerzett, míg a másik oldalon Lapov és Bradford találatai hozták a pontokat. A folytatásban Soares immár harmadik triplájával átvette a vezetést a Szolnok, 20-25. Nem hagyta magát a kiváló erőkből álló hazai gárda, egyre jobban lábra kapott és pillanatok alatt kiegyenlítette hátrányát. Sőt, a szünet előtt már tízpontosra növelték előnyét az ekkor halovány támadójátékot produkáló vendégekkel, szemben, akik a második negyedben alig dobtak mezőnykosarat.

A fordulás után Cziczás duplájára tíz ponttal válaszoltak Lapovék, és így három perc alatt 18 pontos előnyre tettek szert. Az Olaj azonban ellenfele nyomába eredt, és egy 11-0-ás rohammal 57-50-re felzárkózott. Ezt követően Cziffra és Hegedűs bírók percei következtek, akik Bradforddal sorra dobatták a büntetőket Szerencsére ez sem szegte a vendégek kedvét, Hartvich kosarával 63-60 lett az állása harmadik negyed végére.

A záró játékrészben Kelley vette hátára az övéit, majd Soares újabb triplájával 72-75-re módosult az állás. Ezután ismét a bírók játszották a főszerepet, ami az egyik oldalon fault volt, azért a másik oldalon nem ítéltek semmit. Bradfordék pedig vették a lapot, egymás után dobták a büntetőket, és egy perc alatt a maguk javára fordították az állást A végjátékban jóformán csak büntetőket dobtak a hazaiak, és ezeknek köszönhetően győzték le a lelkesen és olykor jól játszó piros-fekete gárdát A hajrára jellemző, hogy a hazaiak az utolsó öt percben 22 pontot értek el, ebből 17-et büntetőből, így nem lehet csodálkozni, hogy a maguk javára fordították a mérkőzést.

Meszlényi Róbert: - Örülök, hogy a hajrában nem vesztettük el a fejünket, míg az Olaj nehezen viselte el a végjáték idegi megterhelését.