Elégedetlen az Olaj-tábor

2006. 01. 16.

Igazi palánkcsatát hozott a Kecskemét - Olaj KK mérkőzés vasárnap délután a Bács-Kiskun megyei fővárosban. A végeredmény 92-81 lett a hazaiak javára, ám a szolnokiak nemcsak az eredménnyel, hanem a Vígh Péter–Hegedűs Tibor Cziffra Csaba bírótrióval is nagyon elégedetlenek voltak.
     Szó nincs arról, hogy játékosokat felmentenénk a vereség alól, hiszen Varnelis teljesen indokolatlanul hisztériázott, amiért technikait kapott, Jokszimovics gyenge százalékkal dobott, Kurashov pedig amolyan tejbetök centerjátékot produkált. Ám amit a bírók a meccs jó néhány periódusában ítéltek, azt példa nélkülinek tűnik. Nézzük csak: a második félidő 24. percében 55-38 volt az állás a Kecskemét javára, a 30 percben már 63-60-at mutatott az eredményjelző, tehát 22-8-ra nyerte ezt a szakaszt az Olaj. Ebben a periódusban a kecskemétiek javára 9, az Olajnak pedig 4 büntetőt ítéltek a bírók, ebből a hazaiak hatot értékesítettek, ami azt jelenti, hogy mindössze két mezőnypontra voltak képesek. A második félidő 34. - 40. perce között Bredfordék 17 büntetőt dobhattak, míg a Szolnok csak ötöt. Egyébként az egész mérkőzésen 42:28 volt a büntetők aránya a hazaiak javára.

Tóth Zoltán, a szolnoki klub ügyvezető elnöke sem tud elmenni szó nélkül a történtek mellett.

- A szövetség illetékesei azt ígérték annó, hogy rendet tesznek a sportágban. Azt is mondták, hogy a szövetségi kapitány, Meszlényi Róbert (a Kecskemét edzője) és az Univer csapata - a cég a szövetség egyik szponzora - nem élvez elsőbbséget. A mérkőzésen és a tévé képernyője előtt számos szurkoló láthatta, hogy mennyit érnek ezek az ígéretek. Követeljük, hogy az illetékesek vizsgálják meg a mérkőzésen történteket.

Úgy hisszük, hogy nem sportemberhez méltóan álltak a bírók a játékhoz, bár nem feltételezzük a szándékosságot, a sorozatos hibák egyértelműen kötődtek ahhoz az időszakhoz, amikor csapatunk átvette a vezetést. Magyar szinten kevés pénzből gazdálkodunk, nem szeretnénk elveszíteni egyik szponzorunkat sem, ám a nem először tapasztalt, különböző mérce miatt félő, többen úgy gondolják, nem támogatnak tovább egy olyan sportágat, ahol nem tisztességesek az erőviszonyok.