Újabb fájó vereséget szenvedtek a piros-feketék

Nyíregyháza - Szolnoki Olaj 101-91 (23-31, 11-16, 26-15, 21-19, 20-10)

Nyíregyháza: SAVIC 15, DASICS 26/3, Petrovic 13/3, Marek 12, SITKU 29/3.
Csere: Gáspár 6/6, Kecskés, Zácói. Edző: Horváth Imre.
Olaj KK: KELLEY 27, CZICZÁS 10/3, Soares 13/3, Hartvich 11/3 Kurashov 6.
Csere: Fülöp 9, Jokszimovics 5/3, Sabaliauskas 10/9, Puskás. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-12, 8. p.: 17-26, 14. p.: 25-38, 16. p.: 32-38, 25. p.: 46-53, 28. p.: 56-56, 33. p.: 62-63, 38. p.: 76-75, 43. p.: 89-83.
Kipontozódott: Martin a 35, Sitku és Soares a 43., Savic és Sabaliauskas a 45. p

Remekül kezdett az Olaj, hiszen Hartvich és Soares triplája is beesett, mellettük Kelley betörései hozták a pontokat. Mindezeknek köszönhetően simán vezettek a vendégek az első negyed után 31-23-ra. A folytatásban is a szolnokiak akarata érvényesült, és Sabaliauskas triplájával a 14. percben 38-25-re alakult az állás.

Nem adta fel azonban a szabolcsi gárda, Dasics és Sitku kosaraival a mieink nyomába eredtek és hét pontra megközelítették vendégeiket. Felzárkózásuk azonban nem tartott sokáig, mert Cziczás labdaszerzéseivel, Fülöp és Kelley kosaraival 47-34-es szolnoki vezetéssel zárult az első félidő.

A fordulást követően a nyíregyháziak kaptak hamarabb lábra és pontról pontra közelítették meg vendégeiket, akik mintha meghosszabbították volna a szünetet.

A hazaiak erőtől duzzadó játékkal 56-56-nál utolérték a most már sokat hibázó szolnokiakat. A záró játékrész nagy izgalmakat tartogatott, hiszen 62-60-as vendégvezetéssel indult . Ekkor felváltva potyogtak a pontok, a 34. percben Dasics triplájával először vezetett a mérkőzésen a hazai gárda, de Sabaliauskas is betalált távolról, így újra egyenlő volt az állás. A folytatásban sok-sok szabálytalanságot láthattak a nézők, ezért nagy büntetőpárbaj alakult ki a rendes játékidő pedig 81-81-es döntetlennel zárult. A túlórában a sokkal jobban koncentráló hazaiak megérdemelten győzték le a hibát hibára halmozó szolnokiakat. Közülük Kurashov újra értékelhetetlen, Jokszimovics pedig érhetetlenül gyenge teljesítményt nyújtott. Ezzel immár sorozatban negyedik bajnoki vereségét szenvedte el a piros-fekete gárda. A folytatás szerdán este 18 órakor a MAFC ellen a Tiszaligetben.

Horváth Imre: - Gratulálók csapatunknak és szurkolóinknak!

Pór Péter: - Az első félidőben megszerzett előnyünket érhetetlen módon eladtuk, s végül izgalmas meccsen veszítettünk.