Szolnoki Olaj KK - MAFC-ÚJBUDA 66–76 (17–17, 12–18, 19–14, 18–27)

Szolnok, 1500 néző. V: Földházi, Kóthay, Pozsonyi
SZOLNOK: Kelley 13/9, Soares 5, Sabaliauskas 7/3, Hartvich 12/3, Kurashov 7.
Csere: Cziczás 9/6, Fülöp 2, Jokszimovics 5/3, Puskás 6. Edző: Pór Péter
MAFC: POJBICS 18/6, TOROMAN 27/12, MARTIN 14, Kaukenas 5, FISHER 12.
Csere: Faragó, Tóth Sz. Edző: Dinnyés Attila
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–7. 5. p.: 2–12. 8. p.: 10–15. 14. p.: 20–24. 18. p.: 23–32. 25. p.: 40–39. 34. p.: 48–49. 37. p.: 52–61
Kipontozódott: Kurashov (36. p.), Sabaliauskas (40. p.), Fisher (40. p.)

Sorozatban négy vereséget szenvedett az Olaj KK, bár ebből háromszor idegenben lépett pályára. Mindez meglátszott a nézőtéren, hiszen bőven akadtak üres helyek a lelátón, mint kiderült, azok jártak jól, akik otthon maradtak.

Meglepetésre a tabella utolsó helyén tanyázó műegyetemisták kezdték jobban a mérkőzést. Az első szolnoki kosárra három és fél percet kellett várni, amit Sabaliauskas ért el 0-7-es állás után. Egy perc múlva már időt kért Pór edző, hiszen 9 ponttal vezetett a MAFC, játékosai pedig fegyelmezetlenül összevissza játszottak a pályán. A negyed végén azonban valamelyest összeszedték magukat Cziczásék, és 17-17-re módosították az állást.

Sajnos a második negyedben sem változott a játék képe, rossz passzok és pontatlan dobások jellemezték az Olaj játékát, bár ekkor még biztatta kedvenceit a közönség. A fordulást követően egy 10-2-es etappal Hartvich és Cziczás kosaraival átvette a vezetést a szolnoki legénység. Ám a műegyetemisták rendre visszavették az irányítást.

A zárónegyedben mindenki arra gondolt, hogy végre fordít az Olaj, ám ehelyett a vendégek rukkoltak elő a pontokkal. Sőt, mire az utolsó három percbe léptek a felek, már 9 ponttal vezettek Pojbicsék. A végjáték unalmas büntetőpárbajt hozott, a fővárosiak - akik sereghajtók a tabellán - magabiztos győzelmet arattak.

Az öt mérkőzésen át kitartó hazai szurkolótábor a lefújást követően azt skandálta: Hol a csapatunk?

Pór Péter: - Szégyenletes teljesítményt nyújtottunk.

Dinnyés Attila: - Megint nagyon harcoltunk, és több jó egyéni teljesítménnyel megérdemelt győzelmet arattunk.