Lami-Véd Körmend - Szolnoki Olaj KK 72-75 (14-20, 24-15, 20-21, 14-19)

Körmend, 2200 néző, vezette: Hartyáni, Szilas, Bognár
Körmend: Archie 2, Kutasi 7, Hunter 9/3, MUJANOVICS 12/6, Vavra 2.
Csere: Lopatka 16, Ferecz 6, TRUMMER 18/6, Érsek. Edző: Sabáli Balázs
Szolnok: KELLEY 15, CZICZÁS 10/6, Soares 10/3, Hartvich 11/3, Kurashov 12.
Csere: FÜLÖP 9, HARAZIN 8, Sabaliauskas. Vezetőedző: Pór Péter. Edző. Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4-7, 6. p.: 8-15, 13. p.: 16-24, 16. p.: 21-28, 22. p.: 43-39, 26. p.: 47-43, 33. p.: 62-62, 37. p.: 69-68.

A szerdai, MAFC-elleni vereséget követően változás történt az Olaj állományában. Mint azt dr. Nyerges Zsolt klubelnök elmondta, a szerb Predrag Jokszimoviccsal közös megegyezéssel szerződést bontottak. Ellenben tegnap már egy új játékos érkezett Szolnokra, a litván válogatott Andrius Jurkunas, akinek center bedobó a posztja.

Idén még nem nyert bajnoki mérkőzést a Szolnok, a körmendi piros-fekete rangadónak sem a mieink voltak az esélyesei. Ennek ellenére sokkal ötletesebben és pontosabban játszott az első félidőben az Olaj, Kelley tarthatatlan volt, míg a palánkok alatt a Kurashov, Fülöp és Hartvich trió állította megoldhatatlan feladat elé Lopatkáékat. Sajnos másfél percnyi rövidzárlat elég volt ahhoz, hogy a hazaiak vonuljanak hárompontos előnnyel a nagyszünetre.

Fordulás után gyorsan magához ragadta a kezdeményezést Sabáli mester együttese, s gyorsan nyolc pontra nőtt a különbség a felek között. A záró játékrészre már csak két pont maradt a Körmend vezetéséből, így izgalmas végjáték várt a felekre. Ebben sokáig a Körmend tartott előbbre, ám a legjobbkor, az utolsó percben fordított az Olaj. A vendégek szárnyalásának a fiatal Harazin Tamás volt a záloga, aki az utolsó tizenkét percben nyolc pontot dobott. Ráadásul egypontos szolnoki előnynél a palánk alatt bravúrosan szerelte Lopatkát, Soares pedig két büntetővel bebiztosította a váratlan, ám a látottak alapján megérdemelt vendéggyőzelmet. A bajnoki folytatásban február 14-én Szombathelyen szerepel az Olaj, ám ezt megelőzve szerdán az Albacomp otthonában a Magyar Kupa negyeddöntőjében lesznek érdekeltek Cziczásék.

Sabáli Balázs: - Csapatunkon belül rossz folyamat indult meg, amelyet sürgősen meg kell állítani. Többen ugyanis nem igazodtak a megbeszélt taktikához.

Pór Péter: - Ha egységes a csapatunk, akkor bárkit, bárhol meg tudunk verni.