Falco KC - Szolnoki Olaj KK 107-90 (30-17, 23-15, 25-24, 29-34)

Szombathely, 1200 néző. Vezette: Földházi, Papp, Pálla.
FALCO KC: KÁLMÁN 30/9, Glavanics 13/3, Pankár 5, BORSZÉKI 15/9, KALVELIS 20.
Csere: Smith 3, VÁRADI 10/3, Szabó 8/3, Henrik 3/3, Jarosevits. Edző: Váradi Attila.
OLAJ KK: KELLEY 29/3 Cziczás 3, DAVIS 19/6, Hartvich 3/3, Kurasov 3.
Csere: Jurkunas 5/3, Fülöp 4, Sabaliauskas 12/6, Harazin 2, PUSKÁS 10/3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 10-8, 8. p.: 23-12, 15. p.: 39-25, 24. p.: 62-45, 28. p.: 73-50, 35. p.: 89-71.
Kipontozódott: Cziczás a 22., Harazin a 39. percben.

Sokkal jobban kezdtek a házigazdák, mint vendégeik, elsősorban Kálmán és Kalvelis szórta a pontokat, emellett sorban harcolták ki a szabálytalanságokat. Az Olaj mintha meghoszszabbította volna csendes pihenőjét, olyan álmosan nyitotta a találkozót. Védekezésben játékosai nem tudták időben felvenni az embereket, ezért sorban kapták a gólokat, ráadásul támadásban sem sikerült semmi, és a lepattanókról is rendre lemaradtak. Érdekes, hogy a szombathelyiek részéről a Kálmán (19 pont) - Kalvelis (14) duó több pontot termelt egy félidő alatt, mint a vendégek tíz embere. Arról nem beszélve, hogy a sárga-feketék 66 százalékkal, míg a mieink csupán 44 százalékos biztonsággal célozták ellenfelük kosarát.

A harmadik negyedben már felváltva potyogtak a pontok, ám ez egyben azt is jelentette, hogy nem csökkent a felek közötti tetemes különbség. A zárófelvonásban viszont Borszéki tripláinak köszönhetően ismét húsz pont fölé nőtt a vasiak előnye. Az Olajnál csak Kelley és Davis jelentett veszélyt a szombathelyiek kosarára, igaz olykor csak örökölni lehetett tőlük a labdát.

Váradi Attila: - Amit elterveztünk, azt megcsináltuk. Biztosan nyertük a mérkőzést.

Pór Péter: - Már az első negyedben ránk kényszerítette a Falco saját játékát. Ennek csak vereség lehetett a vége.