Szolnoki Olaj KK - PVSK-Pécs-Expo 53-67 (17-13, 11-24, 17-13, 8-17)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 néző. Vezette: Szabó, Győrffy, Vétek.
SZOLNOK: Kelley 5, Cziczás 3/3, DAVIS 16/6, Jurkunas 1, Fülöp 12.
Csere: Kurasov 9, Hartvich 2, Sabaliauskas 3/3, Puskás 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
PÉCS: CSIRKE 8/3, ALEKSZICS 21/6, Dénes 12/6, Orosz 2, IVKOVICS 12.
Csere: Grebenár 8, Lakatos 4, Varga. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-4, 8. p.: 14-11, 15. p.: 24-27, 25. p.: 35-44, 35. p.: 51-58, 38. p.: 51-60.

Győzni kell! - adta ki a jelszót az Olaj-tábor. Tudniillik legutoljára december 10-én nyertek Cziczásék hazai pályán. Azóta légióscserék is történtek a piros-feketéknél, az amerikai Davis és a litván Jurkunas most debütált hazai közönség előtt. A mérkőzés egyik pikantériája volt, hogy négy egykori szolnoki játékos Alekszics, Ivkovics, Lakatos és Orosz is pályára lépett a pécsiek soraiban.

Alig estek pontok az elején. A negyedik percben még csak 4-2 volt az állás. Ivkovicsot már ekkor pihentette Völgyi edző, a rutinos center helyére Grebenárt küldte be. A hatodik percben Davis triplájával lendültek meg a hazaiak, ekkor újra visszatért Ivkovics és ezúttal Orosz ült le pihenni. Egyébiránt Davis szórta a pontokat az első negyedben, 10 egységig jutott az amerikai, míg a másik oldalon Alekszics nem talált a kosárba az első tíz percben.

A folytatásban aztán nagyot fordult a világ, az Olaj játéka borzasztó körülményessé vált, míg a vendégek Alekszics vezérletével pillanatok alatt megfordították az állást, és a szünetig kilenc pontos vezetéshez jutottak.

A fordulást követően mindkét csapat sokat hibázott, eladott labdák és technikai hibák jellemezték a játékot. A vendégek azonban hamarabb kapcsoltak és ismét meglógtak, már 50-39-re is vezettek.

Ekkor Lakatos sportszerűtlen hibát követett el és innen a Szolnok egy 10-0-ás etappal egész közel zárkózott vetélytársához. A közönség hiába szurkolt, ismét hibát hibára halmoztak a szolnokiak, büntetők és ordító ziccerek maradtak ki. A rutinos pécsiek pedig visszavertek minden hazai próbálkozást, okos játékkal magabiztos győzelmet arattak. Az Olaj továbbra is messzi tudása alatt játszik és kezd hátrányba kerülni a legjobb nyolcba jutásért vívott harcban.

A folytatásban szerdán 18 órakor Magyar Kupa visszavágó mérkőzésen az Albacompot fogadják a piros-feketék. Szombaton viszont az Olaj látogat az Albacomphoz, de az bajnoki derbi lesz.

Pór Péter: - A Pécs jól felkészült a játékunkból, ezáltal minden egyes kosárért meg kellett szenvednünk. Ebben a játékstílusban a vendégek bizonyultak jobbnak.

Völgyi Péter: - Helyenként jól játszottunk, s nagyon értékes győzelmet arattunk.