Szolnoki Olaj KK - Albacomp 63-77 (10-13, 15-21, 11-24, 27-19)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Szilas.
SZOLNOK: KELLEY 14, Cziczás 6, Davis 15/3, JURKUNAS 10/3, Fülöp 2.
Csere: Kurasov 4, Sabaliauskas 3/3, Hartvich, PUSKÁS 5/3, Harazin 4. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
ALBACOMP: NISAVICS 6, SPIVEY 14/3, Horváth 9/6, Flowers 6, BENCZE 13.
Csere: Brolih, KÁMÁN 18/12, GÓBI 11/3. Vezetőedző: Fodor Péter.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-9, 8. p.: 8-11, 13. p.: 19-13, 18.: 25-24, 25. p.: 27-44, 35. p.: 51-67, 38. p.: 60-67.
Továbbjutott: az Albacomp kettős győzelemmel (156-135)

A felek első, fehérvári mecscsén 79-72-es Albacomp-siker született, tehát nyolc ponttal kellett volna győznie az Olajnak a továbbjutáshoz. Erre még a csapat legelvakultabb szurkolói sem adtak sok esélyt, mert az elmúlt két hónapban váratlanul gyengén szerepeltek a piros-feketék. Ismét rosszul kezdtek a szolnokiak, három percen át képtelenek voltak betalálni, míg az Alba pillanatok alatt 9 pontnál járt. Pór Péter edző időt kért, és próbálta rendezni a sorokat, a védekezés valahogy összeállt, ám a támadójátékkal továbbra is hadilábon álltak tanítványai. Mindez bizonyítja, hogy 10-13-as eredménnyel zárult az első negyed. Alig három perc telt el a folytatásból, és már is talpon volt az egész csarnok, hiszen egy 11-0-s etappal óriásit fordított az Olaj az álláson. A frissiben beállt Kámán azonban két triplával valamint Bencze palánk alatti játékával hamar fordult a kocka, és ismét átvették a vezetést a fehérváriak. Meg kell jegyezni, hogy az utóbbi játékos remekelt, hiszen az első félidőben 11 pontja mellett összeszedett 9 lepattanót is.

Az elmúlt két kupakiírásban finalista Albacomp nagy lendülettel kezdte a második félidőt, Kámán, Góbi és Spivey szinte minden helyzetből kosarat dobott, elintézve ezzel a mérkőzést, és egyben a továbbjutást is. A folytatásban már óriási adok-kapok volt a pályán, az Olaj nem hagyta magát, ám csak megközelíteni tudta jól játszó vetélytársát. A hajrában ugyan 60-67-re felzárkóztak a szolnokiak, ám Fodor edző viszszaküldte Nisavicsot és Spiveyt a pályára, ők pedig bebiztosították csapatuk győzelmét.

Pór Péter: - A második negyedben felcsillant a remény, de nem tudtunk élni a lehetőséggel, az Albacomp pedig kiharcolta a továbbjutást.

Fodor Péter: - A mérkőzés 60 százalékában azt csináltuk amit kell a szolnoki védekezés ellen, tegyük hozzá, mi is jól védekeztünk az összecsapás nagy részében.

Az elődöntők előtt a csapatok
Az Albacomp előtt a Debreceni Vadkakasok és a Kecskemét kvalifikálta magát a Final Fourba, a PVSK-Pécs - Atomerőmű SE-mérkőzés (65-81) visszavágójára március 1-jén kerül sor.