Albacomp - Szolnoki Olaj 103-79 (24-13, 21-26, 30-9, 28-31)

Székesfehérvár, 2200 néző. Vezette: Bodnár, Pálla, Szakáll.
ALBACOMP: NISAVICS 13/9, SPIVEY 26/12, Horváth 6/6, Flowers 11, BENCZE 15.
Csere: Kámán 8/3, Brolih 1, GÓBI 17, Bódi 6, Soós. Vezetőedző: Fodor Péter.
SZOLNOK: Kelley 21, Cziczás, Davis 13, Jurkunas 6/3, Fülöp 8.
Csere: Sabaliauskas 11/3, Hartvich 7, Puskás 9/9, Harazin 4, Tóth V. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 14-7, 15. p.: 38-24 , 25. p.: 61-43, 35. p.: 85-67

Az elmúlt összecsapásokon gyenge dobóformát produkáltak az olajosok, egyértelműnek tűnt tehát, ha ezen nem tudnak javítani, sok jóra nem számíthatnak a bajnokesélyes fehérváriak otthonában. Ráadásul Igor Kurashov megbetegedett, magas lázzal ágynak dőlt, s az orosz center így nem vállalhatta a játékot.

Ahogy várható volt, nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, Horváth és Spivey tripláit Bencze büntetői követték. A szolnoki oldalon Davis duplái és Jurkunas hármasa hozott pontokat, ám az utóbbi játékos már az ötödik percben megkapta harmadik faultját. A folytatásban rámenősebben és kevesebb technikai hibával játszott a fehérvári gárda, ennek eredményeként a negyed végén már tizenegy ponttal vezetett.

A következő játékrész kezdetén egy újabb Alba-rohammal már 30-13-ra alakult az állás. Innentől azonban megkezdte felzárkózását a szolnoki csapat, Kelley betöréseivel és Sabaliauskas, valamint Puskás tripláival egyre közelebb kerültek vendéglátójukhoz. Fodor edző időkéréssel és sűrű cserével próbálta rendezni csapatát, ám a vendégek tovább csökkentve a különbséget, hat pontra megközelítették vendéglátójukat.
     Fordulás után Spivey vezérletével 16-0-ás(!) rohammal indított az Alba. Az Olaj, akárcsak a közelmúltban, ezúttal is az öltözőben maradt, s csak asszisztált a hazai gálához. Harazin duplái törték meg a vészes szolnoki gólcsendet, a fiatal center ügyes kosarakat dobott. Ezután már az esélytelen nyugalmával játszhatott a vendéggárda.

A záró felvonásban közel egyenlő elosztásban potyogtak a pontok, azaz a biztos fehérvári diadal nem forgott veszélyben.

Fodor Péter: - Az első félidőben hullámzó teljesítményt nyújtottunk, van ilyen. A harmadik negyed döntött.

Pór Péter: - Egy félidőn át tudtuk szorossá tenni a székesfehérvári találkozót.