Szolnoki Olaj KK - Soproni SÖrdögök 80-78 (22-20, 28-12, 15-26, 15-20)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Kóthay, Király, Kiss L.
SZOLNOK: KELLEY 24/6, Czicás 7/6, Davis 10, JURKUNAS 14/12, FÜLÖP 15.
Csere: Kurasov 4, Sabaliauskas 3/3, Puskás 3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
SOPRON: CARR 10, DUSCAK 13/9, Porzingis 10, Vuleta 10/6, BOWMAN 28.
Csere: Palotai 4, Boldizsár 3/3, Körtélyesi. Vezetőedző: Sterbenz Tamás.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-8, 15. p.: 34-24, 25. p.: 59-47, 35. p.: 79-66, 38. p.: 79-76.
Kipontozódott: Duscak a 40. p.

A vendég soproniak nem ígérkeztek könnyű prédának. Egyrészt azért, mert két győzelemmel előrébb tartanak, mint a hetek óta botladozó olajos csapat. Másrészt hetek óta jó formában játszanak, mindezt bizonyítja, legutóbbi öt meccsüket megnyerték.

Akárcsak az elmúlt meccseken, ismét álmosan kezdett az Olaj, a vendégek pedig az amerikai Bowman révén szorgalmasan gyűjtögették pontjaikat. Három perc után végre lábra kaptak a házigazdák, Kelley és Fülöp révén ellenfelük nyomába eredtek. Cziczás hárompontosával sikerült az első negyed végén átvenni a vezetést, majd a dudaszóval egyidőben Davis tempója is beesett, így továbbra is vezetett az Olaj. A második negyedben végre azt a játékot nyújtották a hazaiak, amit hűséges szurkolótáboruk vár tőlük, gyors és ponterős játékkal rukkoltak ki és szinte állva hagyták vetélytársukat. Ráadásul a vendégek idegeskedni kezdtek, sokat reklamáltak, ezért előbb Sterbenz edző, majd Duscak kapott technikait a bíróktól - akik mindhárman László keresztnevűek. A soproni idegbaj, és a jó dobóforma - hatvankét százalékos biztonsággal célozták vetélytársuk kosarát - az Olaj malmára hajtotta a vizet, 50-32 a szünetben.

A fordulást követően közelítettek a vendégek, Bowman mellett Duscak is gyártotta a pontokat, egyre közelebb kerültek az olykor körülményesen játszó hazaiakhoz. A záró felvonás 65-58-as állásról indult. Úgy tűnt, hogy simán nyer az Olaj, ám 79-66 után a végjátékban a soproniak egy 12-0-ás rohammal egy pont távolságra felzárkóztak. Sőt a legvégén labdájuk volt a győzelemhez is, de hibáztak, így nyert az Olaj. Nagyon kellett ez a siker. A folytatás szerdán Dombóváron, szombaton pedig jön a listavezető Atomerőművet legyőző ZTE csapata.

Pór Péter: - Egy pozitívum volt, hogy legalább húsz percig jó játékot tudtunk nyújtani.

Sterbenz László: - A második negyedben kiváló volt a Szolnok, mi átaludtuk ezt az időszakot. Nem tudtuk elviselni Kóthay játékvezető ítéleteit, az ebből eredő pár pont hiányzott a végelszámolásnál.