Dombóvár - Szolnoki Olaj KK 102-87 (22-15, 28-21, 26-15, 26-36)

Dombóvár, 700 néző, vezette: Páli, Bognár, Téczely.
DOMBÓVÁR: Harper 2, Balogh 4, RUDZITIS 25/6, Ocitti 7/3, LISAUSKAS 31.
Csere: Gáspár 5/3, DÁVID 15/3, Krasznai 9, Szilágyi 4, Varga. Vezetőedző: Bálind József.
SZOLNOK: Kelley 15/3, CZICZÁS 12/3, DAVIS 29/12, Jurkunas, Fülöp 2.
Csere: Kurasov 12, Sabaliauskas, Hartvich 8/3, Puskás 7, Harazin 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 15-6, 15. p.: 38-23, 25. p.: 60-40, 35. p.: 85-68, 38. p.: 93-77.
Kipontozódott: Kurasov a 32. percben.

Az Olajnál a combsérüléssel bajlódó Jurkunas vállalta a fellépést - sőt Pór Péter vezetőedző a kezdő ötösbe jelölte a litván centert -, ellenben a hazaiaknál nem kaphatott szerepet a térdsérüléssel küszködő dán Iversen.

A szolnokiak litvánja helyett azonban honfitársa, Lisauskas játszotta a főszerepet a mérkőzés elején, a dombóváriak centere csapata első negyedbeli 22 pontjából egymaga 15-öt dobott. Mindez azért fordulhatott elő, mert az Olaj kapkodva és roszszul kezdte a mérkőzést, immár sokadik alkalommal. Sajnos a folytatás is teljes egészében a hazaiak elképzelése szerint alakult. A második negyedben már egy lett kosaras, Rudzitis szórta meg magát, aki 21 ponttal vette ki a részét a dombóvári pontzuhatagból. Mindeközben szolnoki honfitársaik képtelenek voltak pontokat dobni az első félidőben. A szünetbeli 50-36-os eredményből is kiderül, hogy a piros-feketéknek csak egy-egy felvillanásra futotta az első húsz percben.

A térfélcsere után szinte semmi sem változott, a kék-fehérek könnyedén termelték pontjaikat, az Olaj pedig továbbra is csak vergődött. Így a 27. percben már 26 ponttal járt előrébb a hazai gárda, mint a vendégsereg. A záró felvonásban ugyan mindent megpróbált a felzárkózás érdekében a szolnoki együttes, ám csak az eredmény kozmetikázására futotta erejéből, elsősorban azért, mert az első három negyedben értékelhetetlen teljesítményt nyújtott.

Bálind József: - Azt hiszem, a sok balszerencsével elveszített meccs után kijárt nekünk ez a siker, amelyért alaposan megdolgoztunk.

Pór Péter: - Az első három negyedben gyenge játékot produkáltunk, utána már csak futottunk az eredmény után.