Szolnoki Olaj KK - ZTE KK 83-59 (26-17, 24-15, 14-17, 19-10)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Hartyáni, Pozsonyi, Szakáll
SZOLNOK: KELLEY 24/3, CZICZÁS 7/3, Davis 13/3, Jurkunas 7/3, KURASHOV 11.
Csere: Hartvich 4, SABALIAUSKAS 13/9, Harazin 4, Tóth V. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
ZTE: Cseszlai 2, Hart 12, SIMMONS 20/9, Hoffmann 5/3, Edmonson 5.
Csere: Csaplár-Nagy 2, Keresztes 8, Baki 3/3, Vertetics 2, Mándity. Vezetőedző: Kis Attila
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-8, 15. p.: 33-24 , 25. p.: 59-39 , 35. p.: 75-54 , 38. p.: 81-58.
Kipontozódott: Jurkunas a 34., Kurasov a 39. p.

Az Olaj pénteki edzésén Fülöp Gábor bokasérülést szenvedett, ezért nem vállalhatta a fellépést a center, helyét Igor Kurashov foglalta el a kezdő ötösben. Davis zsákolása hozta meg a meccs első mezőnykosarát, melyre két és fél percet kellett várni. Addig futottak és dobtak a csapatok kevés eredménnyel. A szolnokiak kaptak hamarabb lábra, Kurashov és Jurkunas pontjaival távolodtak vendégeiktől. Mindezt észlelte az egerszegi tréner is, aki 19-10 után időt kért, de csak pillanatokra támadt fel csapata, Cziczásék továbbra is kezükben tartották az irányítást. Az utóbbi játékosról el kell mondani, hogy remekül fogta az amerikai Hartot, aki legutóbb 37 pontot rámolt be a címvédő Atomerőmű kosarába. Visszatérve a mérkőzésre, különösen a második negyedben remekeltek a hazaiak, ugyanis rendre kivédekezték a Zete támadásait, a gyors indításokból pedig látványos kosarakat szereztek.

A térfélcserét követően előbb Kelleynek majd Cseszlainak osztottak ki a bírók egy-egy jogos sportszerűtlen hibát. Majd Sabaliauskas immár harmadik triplájával húszpontosra hízott a felek közötti különbség. A közönség éltette csapatát és Davist követelte a pályára, az amerikai jött, látott, gyorsan dobott négy pontot.

A folytatásban azonban visszaesett a pályaválasztó támadójátéka, míg a másik oldalon Simmons kosaraival zárkózgattak a vendégek, szerencsére az amerikai bedobónak nem akadt társa. A zárónegyed újra egyértelmű Olaj-fölényt hozott. Olykor látványos játékot nyújtottak a fiúk és hosszú idő után magabiztos győzelemmel szolgálták ki lelkes közönségüket. A folytatásban szombaton Kaposváron szerepel a szolnoki legénység.

Pór Péter: - Az első félidőben különösen jó védekezésünknek köszönhetően nagy különbségű vezetést szereztünk, a szünet után pedig magabiztosan tartottuk előnyünket.

Kis Attila: - A szolnokiak húsz perc alatt komoly előnyt harcoltak ki, mi pedig képtelenek voltunk fordítani.