Kaposvári KK - Szolnoki Olaj KK 88-83 (22-24, 24-20, 14-14, 15-17, 13-8)

Kaposvár, 1300 n. Vezette: Földházi, Kapitány, Fekete.
KAPOSVÁR: Marciulionis 10/6, SZŐKE 10, MAXEY 21/3, SANDERS 11/6, Konare 14/3.
Csere: Trepák 1, Hendlein, Gráczer 4, GREEN 17/15. Edző: Dzunics Braniszlav.
OLAJ KK: KELLEY 19/6, Cziczás, DAVIS 17/3, Sabaliuskas 14/6, Kurasov 7.
Csere: Fülöp 11, JURKUNAS 11/6, Hartvich 2, Puskás, Harazin 2. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6-2, 12. p.: 25-24, 17. p.: 34-38, 21. p.: 48-44, 27. p.: 52-51, 32. p.: 63-64, 37. p.: 66-71, 42. p.: 79-78.
Kipontozódott: Cziczás (41.), Jurkunas (45. p.), Sabaliuskas (45. p.).

Maxey egy szép triplával nyitott, igaz, Davis ziccere sem késett sokáig. Sokkal fegyelmezettebben kezdett a Kaposvár, mint legutóbb, ám Davis agilis játéka 10-10-es egyenlítést ért az Olajnak. Támadásban visszaesett a hazaiak teljesítménye, így nem sikerült elhúzni a szolnokiaktól.

A második negyedben is a vendégek szőtték eredményesebben és főleg gyorsabban akcióikat, megérdemelten vezettek 38-33-ra. Ebben az időszakban szinte valamennyi kaposvári dobás leperdült a gyűrűről, ezért a lehető legjobbkor jött számukra Green sarokból bevágott hármasa. A félidő előtt Gráczer három pontja újra kaposvári előnyt hozott, amit Konare palánkos büntetőkkel növelt. Öt perc alatt aztán nem született több hazai kosár, ezért Kelley révén újra az Olaj tartott előrébb. Marciulionisnak nem ment a játék, és ezt nagyon megérezte a házigazda.

A zárószakasz nem mindennapi izgalmakat tartogatott, Fülöp két tempójára Green-tripla volt a válasz. Az utolsó percekben aztán a Tisza-partiak céloztak jobban, de Marciulionis az utolsó pillanatokban 75-75-re egyenlítve kiharcolta a hoszszabbítást.

A ráadásban a somogyiak aztán eredményesen védekeztek, így a maguk javára fordították a már elveszettnek tűnő mérkőzést. A szolnoki csapat ismét olyan meccset veszített el, melyen nyerési esélye volt. A hátralévő öt forduló találkozói közül csaknem mindegyiket nyerniük kell(ene) a nyolc közé jutáshoz. Szombaton a címvédő, listavezető Atomerőmű SE látogat a Tiszaligetbe.

Dzunics Braniszlav: - Ismét görcsösséget okozott játékunkban a nagy akarás. Nem a saját ritmusunkban kosárlabdáztunk.

Pór Péter: - Nagyon jól küzdöttünk, de nyert állásból veszítettünk. A végjátékban a Kaposvár kihasználta hibáinkat.