Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 72-59 (13-14, 12-17, 22-12, 25-16)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Hartyáni, Kóthay, Király.
SZOLNOK: KELLEY 17/3, Cziczás 2, DAVIS 15/9, JURKUNAS 12/6, KURASHOV 13.
Csere: Sabaliauskas 4, Fülöp 5, Hartvich 4, Puskás. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
ATOMERŐMŰ SE: Mészáros Z. 5/3, MONROE 13/3, Kiss Zs. 6/3, Djogo 8/3, Czigler 7.
Csere: Grizzard 4, HORVÁTH 7, Panta 6/3, Lőrincz 3/3. Vezetőedző: Zsoldos András.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5-7, 15. p.: 19-22 , 25. p.: 34-39, 32.p.: 52-43, 38. p.: 64-54.
Kipontozódott: Fülöp a 35. p.

A vendégeknél a sérüléssel bajlódó cseh válogatott, Pavlik továbbra sem vállalhatta a játékot, míg az Olajnál a deréknyavalyával küszködő orosz Kurashov beinjekciózva lépett pályára.

Kemény védekezéssel kezdtek a felek, bizony nem volt könnyű pontot szerezni az első percekben. Davis vezérletével az olajosok kaptak hamarabb lábra és a nyolcadik percben 13-7-re vezettek. Innentől azonban a vendégek percei következtek, akik egy 7-0-ás rohammal a negyed végére a maguk javára fordították az állást. Bár a folytatásban az atomvárosiak sem remekeltek, a mieinknek sikerült őket alulmúlni, már ami a dobóformát illeti. Minderre a legszembetűnőbb bizonyíték az első félidő statisztikája, hiszen az Olaj mindössze 38%-al, míg a paksiak 52%-kal céloztak a mezőnyből.

Egyértelmű volt, hogy amenynyiben a házigazda csapat elkapja a fonalat, képes lehet megfordítani az állást. Láss csodát, mindez megtörtént a második félidőben. Kelley nemcsak az irányításból, hanem a pontszerzésben is kivette a részét és mellette Davis is jó százalékkal szórta meg egykori csapatának kosarát. Miután az utóbb emlegetett két amerikai mellé Kurashov és Jurkunas is fölzárkózott, egyértelmű fölénybe került a szolnoki legénység. A negyedik negyedben már tíz ponttal is vezettek a hazaiak, a közönség pedig űzte-hajtotta kedvenceit. Mivel a házigazdák a hajrában mindig a legjobbkor süllyesztettek el egy-egy kosarat vendégeik gyűrűjében Mészároséknak esélyük sem maradt a győzelemre.

Ezzel a sikerrel az Olaj esélye is megmaradt a nyolc közé jutásra. A folytatás szerdán a Kecskemét ellen lesz a Tiszaligetben.

Pór Péter: - Ezzel a győzelemmel továbbra is megmaradt az esélyünk a legjobb nyolc közé jutásra.

Zsoldos András: - Az első félidőben okosan, a másodikban bután játszottunk.