Debreceni Vadkakasok - Szolnoki Olaj KK 73-69 (15-26, 22-12, 16-17, 20-14)

Debrecen 1500 n. V.: Ádám, Benczur, Szilas.
DEBRECEN: Fodor 9, WILLIAMS 28/12, Molnár A. 3/3, HORVAT 11/3, Bukva 7.
Csere: Tóth G., Powell 4, ANDRI-UKAITIS 11/3. Vezetőedző: Rajko Toroman.
OLAJ KK: KELLEY 7/3, Cziczás 6/3, Davis 3/3, JURKUNAS 14/12, Kurashov 4.
Csere: SABALIAUSKAS 19/12, FÜLÖP 13, Puskás, Hartich 3/3, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 3.p.: 0-8, 5.p.: 3-16, 8.p.: 12-16, 13.p.: 19-30, 15.p.: 21-35, 18.p.: 32-36, 22.p.: 42-38, 27.p.: 48-48, 29.p.: 50-52, 32.p.: 60-55, 37.p.: 69-60, 39.p.: 71-68.
Kipontozódott: Hartvich 38.p., Kurashov 38.p.

Jól kezdett az Olaj, amellett, hogy remekül védekeztek Cziczásék, ezúttal a pontokkal sem maradtak adósok. Az ötödik percben 3-16-ot mutatott az eredményjelző tábla. Nem hagyták magukat a házigazdák, Horvat vezérletével megkezdték a felzárkózást. Örömük nem sokáig tartott, mert a piros-feketék Jurkunas triplasorozatával 14 pontos vezetéshez jutottak. A következő negyedben beállt Fülöp, aki, három hibátlan közép-távoli dobással vétette magát észre. Sőt, a folytatásban Kelley is beszórt egy triplát, ezzel alig negyedóra alatt 21-35-re alakult az állás. Innentől nem ízlett a szolnokiaknak a hazaiak zónavédekezése, Bukváék pedig egy pontra közelítették meg vendégeiket, 37-38.

A fordulást követően Williams szinte minden helyzetből szórta a pontokat. Ráadásul Jurkunast bokasérülés érte, mellette Kurashovot, Kelleyt és Davist is le kellett cserélni, mert mindhárman négy-négy személyi hibával álltak. Ennek ellenére csupán két ponttal vezetett a zárónegyedben a hazai gárda. Ezt követően azonban büntetett a Debrecen: a kihagyott vendég ziccerekre és eladott labdákra hazai pontok volt a válasz. Ráadásul Jurkunas után Davis is megsérült Achilles ínszakadást szenvedett a játékos - szerdán fogják műteni a lábát. A végjátékban óriási izgalmakat követően a szerencsésebb hazaiak nagy nehezen kicsikarták a győzelmet. A folytatásban Nyíregyházát fogadja az Olaj, a Tiszaligetben szerdán este hat órakor.

Rajko Toroman: - Továbbra is sok gonddal küszködünk, amit nem tud mindenki egyformán feldolgozni. Ezt különösen Powellnél érzem. Az első negyedben meglepően pontosan dobtak a vendégek, de miután zónára váltottunk, sikerült felzárkóznunk, később pedig fordítanunk is.

Pór Péter: - Az első tíz percben jól játszottunk, ám azt követően sajnos a Debrecen akarata érvényesült, ráadásul két vezéregyéniségünket is elveszítettük. Elképzelhető, hogy sérülésük miatt rájuk már nem számíthatok a tavasszal.