Szolnoki Olaj KK - Marso-Carmo Suzuki NYKK 76-56 (19-13, 14-16, 13-13, 30-14)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 n., v.: Valovics, Bognár, Frányó.
OLAJ KK: KELLEY 11, CZICZÁS 18/3, Sabaliauskas 6/3, JURKUNAS 12/6, Kurashov 9.
Csere: FÜLÖP 18, Puskás 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
NYKK: Savic 7/3, Dasic 7/3, Petrovic 8, SITKU 17/3, SCOTT 12/6.
Csere: Simon 5, Boczkó. Vezetőedző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-4, 8. p.: 15-8, 14. p.: 27-17, 18. p.: 31-24, 25. p.: 39-32, 35. p.: 55-46, 38. p.: 63-50.
Kipontozódott: Dasic a 39., Simon a 40. percben.

Óriási téttel bírt a kelet-magyarországi rangadó, hiszen csak a győztes tarthatta életben nyolc közé jutási reményeit. A nyíregyháziak jó ajánlólevéllel érkeztek, hiszen legutóbbi nyolc meccsükből hetet megnyertek. Az Olaj legutóbbi két hazai találkozóján jó játékkal verte a Paksot és a Kecskemétet, igen ám, de abból a csapatból Davis és Jurkunas is megsérült időközben.
Szerencsére Jurkunasra számíthatott Pór Péter edző, a litván center rögtön a kezdőben kapott szerepet.

Jó védekezéssel nyitott az Olaj, hiszen az első negyedben mindössze 13 pontot engedélyezett meglehetősen idegesen játszó vendégeinek. Emellett sok labdát szereztek a hazaiak a mezőnyben és mindkét palánk alatt, melyekből értékes pontokat értek el. A folytatásban is a szolnokiak akarata érvényesült. Olykor jól játszott a házigazda és már ekkor eldönthette volna a maga javára a mérkőzést. Nem tette, a Nyíregyháza pedig elkezdett kapaszkodni, Sitku mellett Scott és Dasics is betalált, így a félidő végére meglehetősen szoros lett az állás.

A fordulást követően továbbra is jól védekeztek a felek, bár tegyük hozzá, hogy a támadók igazából egyik oldalon sem remekeltek. Mindenesetre mindkét csapat játékosai hadilábon álltak a pontszerzéssel. A vendégek nem hagyták magukat lerázni, így óriási izgalmakat ígért a záró negyed, amely 46-42-es állásról kezdődött.

A záró felvonásban szerencsére megtáltosodtak a hazaiak, a szenzációsan játszó Fülöp pontjaival, majd Cziczás és Jurkunas tripláival szinte állva hagyták vetélytársukat. A végjátékban már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a felek közötti tizenegy pontos különbség, amely kell az Olajnak a továbbéléshez. A piros-feketék közönségük támogatásával tovább növelték előnyüket, ráraktak még egy lapáttal, és végül magabiztos, húszpontos győzelmet arattak. A folytatás jövő szerdán lesz, a MAFC otthonában.

Pór Péter: - Megmaradt az esélyünk a nyolc közé jutásra. Remélem, szerdán "ezren" megyünk Budapestre!

Horváth Imre: - A támadásban voltak gondjaink, ilyen kevés ponttal nem lehet idegenben mérkőzést nyerni.