MAFC-Újbuda - Szolnoki Olaj KK 65-86 (17-24, 14-25, 16-20, 18-17)

Budapest, 800 n., v.: Bodnár, Benczur, Gorka.
MAFC: Pojbics 4, Toroman 9/3, Misiakos 5, KAUKENAS 17, FISCHER 23.
Csere: Madison, Tóth Sz. 5, Wehner, Halmosi 2. Vezetőedző: Dinnyés Attila.
OLAJ KK: KELLEY 28/9, CZICZÁS 17/6, SABALIAUSKAS 12/6, Jurkunas 2, Kurashov.
Csere: FÜLÖP 13, HARAZIN 4, Puskás 8, Tóth V. 2, Cseh Gy. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-7, 13. p.: 21-33, 25. p.: 41-61, 35. p.: 53-80, 38. p.: 60-82.
Kipontozódott: Fülöp a 35., Harazin a 40. percben.

Remélem szerdán "ezren" megyünk Budapestre - nyilatkozta Pór Péter, az Olaj vezetőedzője a legutóbbi, Nyíregyháza elleni meccset követően. Nos, a piros-fekete tábor vette a lapot, közülük több százan utaztak el a fővárosba biztatnia a kedvenceket.

Gyéren estek a pontok az elején, egyik csapat sem remekelt támadásban. Hat perc után Kelley tripláival és Fülöp duplájával 8-17-re alakult az állás. Igen ám, de előbb Kurashov, majd Jurkunas is megkapta a harmadik személyi hibáját, ezért mindkettőjüket le kellett cserélni, nehogy idő előtt kipontozódjanak. Szerencsére a társak remekül pótolták a pihenőjüket töltő légiósokat. Az első negyed végén, a dudaszó pillanatában Kelley még bevágott egy hármast, így hétpontos előnnyel zárult az első negyed.

A folytatás Sabaliauskas triplájával indult. A MAFC azonban nem hagyta magát, és ott lihegett vendégei nyakán. A bírótrió pedig szorgalmasan fújta a faultokat, rendre az Olaj ellen. A hazaiakat a második felvonásban hat és fél percig nem látták szabálytalannak a játékvezetők. Mindezzel nem törődött a szolnoki együttes, mely a labdaszerzéseknek, majd az azt követő ziccereknek és zsákolásoknak köszönhetően három perc alatt 14 pontot vert a fővárosiakra. Felállva ünnepelt az Olaj-tábor, hiszen a szünetben 31-49-et mutatott az eredményjelző tábla.

A fordulást követően is a szolnokiak akarata érvényesült, Cziczás és Kelley egymást múlták felül a mezőnyben, a palánkok alatti területet pedig Fülöp és Harazin uralta. A záró felvonásban a kiesés ellen küzdő hazaiak nem bírták cérnával, előbb Toroman kapott sportszerűtlen hibát, majd Misiakos érdemelt ki egy technikait a bíróktól. A magabiztos vezetés tudatában Pór edző minden játékosának lehetőséget adott a bizonyításra, akik éltek is vele.

Ezzel a szolnoki csapat kiharcolta a legjobb nyolc közé jutást, a folytatásban a címvédő és alapszakasz első Atomerőmű gárdájával mérkőzik a negyeddöntőben.

Dinnyés Attila: - Sokkal jobb volt a Szolnok.

Pór Péter: - Nagyon boldog vagyok, hogy a mély gödörből kimászva, sikerült bejutnunk a legjobb nyolc közé.