Szolnoki Olaj KK - MAFC-Újbuda 93-85 (32-17, 20-17, 24-28, 17-23)

Tiszaligeti Sportcsarnok. V.: Gál, Farkas.
OLAJ KK: Kelley 14, Cziczás, Sabaliauskas 30/24, Jurkunas 11/6, Kurashov 15.
Csere: Fülöp 12/3, Puskás 4, Harazin 7, Tóth V., Rezák T. Edző: Pór Péter.
MAFC legjobb dobók: Fisher 27/3, Madison 19/15, Kaukenas 9/3, Wehner 9/6.

Utolsó felkészülési meccsét játszotta az Olaj a Paks elleni negyeddöntő előtt. A piros-feketéknél továbbra sem szerepelhetett az Achilles-ínsérüléssel bajlódó Davis, valamint a porckorongsérv-műtét előtt álló Hartvich. Sajnos a harmadik negyed elején Jurkunas fájós bokája újra megrándult, és ezután már nem tudta folytatni a játékot. Reméljük, szerdára harcképes lesz majd az erőcsatár. A zárt kapus 4x12 percig tartó mérkőzésen az Olaj már az elején döntésre vitte a dolgot, a folytatásban pedig Pór Péter minden egyes játékosának lehetőséget adott a bizonyításra.

A három győzelemig tartó Atomerőmű SE - Olaj KK párharc szerdán Pakson kezdődik, a következő derbi a Tiszaligetben lesz szombaton. A harmadik találkozót május 9-én, kedden az atomvárosban rendezik meg. Az első összecsapásra az Olaj KK tiszaligeti irodájában - tel.: 56/420-988 - a mai napon 8-14 óra között, valamint szerdán délig lehet jegyeket megvásárolni.