Atomeromű SE - Szolnoki Olaj KK 66-60 (22-13, 13-15, 18-20, 13-12)
NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 1. mérkőzés

Paks, 1000 néző. V: Ádám, Benczur, Szilas.
ASE: Mészáros Z. 3/3, MONROE 15/3, Grizzard 9, DJOGO 20/9, Czigler 10.
Csere: Pavlík 5/3, Horváth Z. 3, Lőrincz , Kiss Zs. 1. Vezetőedző: Zsoldos András.
SZOLNOK: KELLEY 23, Cziczás 4, Sabaliauskas 8/6, Jurkunas 3/3, Kurashov.
Csere: FÜLÖP 20, Puskás, Harazin. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 3-4, 7. p.: 16-9, 15. p.: 29-18, 19. p.: 33-26, 22. p.: 35-33, 26. p.: 45-35, 33. p.: 53-51, 37.. p.: 61-54, 39. p.: 63-60.

A liga két legjobban védekező együttesének összecsapása az első öt percben kiegyenlített játékot hozott. Hazai oldalon a két triplát vállaló Djogo, míg a Szolnoknál Kelley volt leginkább elemében. Amíg azonban a vendégeknél az amerikai magára maradt - honfitársa, a korábban Pakson négy sikeres esztendőt töltő Terrence Davis Achilles-ínműtét után csak civilben ült a kispadon -, addig az atomosoknál Czigler és Monroe is beszállt a pontgyártásba. Utóbbi tripláját követően már 7 egységgel vezettek a hazaiak, Pór mester azonnal időt is kért.

A védekezésre nem lehetett panasz, hiszen mindkét oldalon többször is dobás nélkül járt le a támadóidő. Kevés kosarat és nagy küzdelmet hozott a második etap, s ebben a műfajban a Szolnok volt a jobb, amely játékmestere vezérletével két pontot faragott hátrányából a nagyszünetig.

A fordulás után 5-0-s rohammal nyitott az Olaj, Grizzard és Monroe azonban időben kapcsolt, s ismét meglépett az ASE (26. p.: 45-35): Vezetett, de nem volt meggyőző a bajnok játéka. Az atomosoknál láthatóan hiányzott az összhang, s ennek eredményeként Fülöp vezérletével ismét karnyújtásnyira zárkózott a Szolnok (29. p.: 48-44). Jól védekeztek a vendégek, minden dobóhelyzetért meg kellett küzdeniük a paksiaknak. Mint egy falat kenyér, úgy kellett a zárónegyed derekán Djogo triplája az Atomnak, ezzel együtt az alapszakasz győztese sehogy sem tudta lerázni a nyolcadikat.

Pór Péter érezte is a lehetőséget, űzte-hajtotta övéit, akik Kelley 23. pontjával minimálisra csökkentették hátrányukat. Djogo keze ezúttal sem remegett meg, így az ASE egy triplányi fórral kezdhette az utolsó percet. Izgalmakban a végjátékban sem volt hiány, Kelley triplakísérlete ugyanis kiszédült a gyűrűből, Mészárosé viszont behullott, így végül; ha nehezen is, de nyertek a hazaiak.
A második meccset szombaton este hat órakor játsszák a Tiszaligetben.

Zsoldos András: - Úgy látszik, még bennünk volt a kupadöntő emléke. Az viszont mindenképpen pozitívum, hogy a párharc első meccsét meg tudtuk nyerni.

Pór Péter: - Ha távoli kísérleteink jobban sikerülnek, akkor még eredményesebbek lehettünk volna.