Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 64-62 (13-22, 20-14, 13-12, 18-14)
NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 2. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 n. V.: Hartyáni, Kóthay, Papp.
OLAJ KK: KELLEY 26/3, Cziczás 5/3, SABALIAUSKAS 6, Jurkunas 9, Kurashov 2.
Csere: FÜLÖP 8, PUSKÁS 8, Harazin. Vezetőedző. Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
ATOMERŐMŰ SE: Mészáros, MONROE 20/6, GRIZZARD 16/6, Djogo 3/3, Czigler 6.
Csere: Horváth Z. 6, Pavlík 8/6, Kiss Zs. 3/3. Vezetőedző: Zsoldos András.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6-9, 8. p.: 11-15, 15. p.: 22-31, 18. p.: 26-35. 23. p.: 38-38, 27. p.: 38-46, 34. p.: 51-50, 38. p.: 58-55.
Kipontozódott: Mészáros (37. p), Cziczás és Djogo (40. p.).

A felek első meccsét óriási küzdelemben a pályaválasztó paksiak 66-60-ra nyerték. Az olajosok tisztában voltak vele, hogy a legutóbbihoz hasonló magas színtű védekezéssel, de eredményesebb támadó játékkal lehet csak esélyük a címvédő atomvárosiakkal szemben.

Az ASE kezdett jobban, ami nem csak a pontokban, hanem a védekezésben is megmutatkozott. Közülük Grizzard és Monroe rendre betalált, míg az Olaj kevés dobóhelyzetet tudott kiharcolni ebben az időszakban. Ha mégis ziccerbe kerültek a hazaiak, azok közül sem mindet tudták értékesíteni. Ráadásul a lepattanókról is lemaradtak. Mindezeknek köszönhetően vezettek a címvédő paksiak, a második negyedben általában 8—10 pont volt a vendégek előnye. Ekkor váltott Pór edző, Puskás irányított, míg Kelleyből bedobó lett, védekezésben pedig zónára álltak át. Az utóbb emlegetett két játékos vezényletével sikerül szorossá tenni szünetig az állást, 33-36.

A fordulást követően végre egyenlítettek a vendéglátók, ám örömük nem tartott sokáig, mert Kiss Zsolt és Monroe találataival újra elhúztak a Duna-partiak. Nem hagyta magát a közönsége által támogatott szolnoki legénység és folyamatosan ott loholt ellenfele nyakán. A záró játékrész 46-48-as állásról indult. Ekkor ismét Kelley percei következtek, aki vagy pontot dobott, vagy gólpasszt adott társainak. Most már felváltva vezettek a felek, a közönség felállva biztatta csapatát. Úgy tűnt a végén, hogy idegileg rendben vannak a házigazdák, hiszen jobban koncentráltak vendégeiknél. A végjátékban már hat ponttal is vezetett az Olaj, s bár a Paks nem adta fel, már csak kozmetikázni tudott a végeredményen.

Ezzel 1:1-re alakult a három győzelemig tartó párharc állása, a folytatás kedden lesz az Atomvárosban, míg a Tiszaligetben pénteken találkoznak a felek.

Pór Péter: - Gladiátoraink ismét szenzációsan játszottak az arénában. Második félidőbeli jó védekezésünknek köszönhetjük, hogy fordítani tudtunk.

Zsoldos András: - A kosárlabdázásról kellene beszélni, de nem tudok mit mondani, ma nem arról szólt a játék.