Atomvárosi negyeddöntő

2006. 05. 09.

Ma este hat órakor a paksi ASE-csarnokban találkozik egymással a Szolnoki Olaj és az Atomerőmű SE gárdája. Ez lesz a felek harmadik összecsapása a három győzelemig tartó párharcban, melyben 1:1 az állás.
     Egyre izgalmasabbak a negyeddöntők a férfi bajnokságban. Az Olaj - Atomerőmű párharchoz hasonlóan szintén 1:1-es döntetlen az állás a Körmend - Kecskemét, az Albacomp - Kaposvár csatában. Kivétel a Debrecen - PVSK (0:2) összecsapás, melyben az utóbbiaknak már csak egy győzelem kell az elődöntőbe jutáshoz.

Az Olaj, mint oly sokszor a bajnokságban, ismét vert helyzetből fordított, és legyőzte a címvédő paksi csapatot. Arra még az atomvárosban sem emlékeznek, hogy együttesük mikor dobott ilyen kevés pontot, a múlt szerdán 66, míg szombaton mindössze 62 pontig jutottak el Cziglerék.

Mindez leginkább Pór Péter csapatának szervezett védekezésére utal. Ne feledjük, az alapszakaszban is a szolnokiak kapták a legkevesebb pontot. Nyilván az atomosok mindent el fognak követni, hogy az elkövetkezőkben megbontsák az olajosok védekezését. Ráadásul a paksiak továbbra is élvezik a pályaelőnyt, hiszen számukra elég csak a hazai meccseiket megnyerni. Ellenben az Olajnak legalább egyszer idegenben is győznie kell a továbbjutáshoz. Ehhez viszont jóval eredményesebb támadójátékra lesz szükség, mint amilyet az elmúlt mérkőzéseken mutattak.

Tudjuk, hogy a Paks kosarába nem könnyű süllyeszteni a labdákat. Ám ha Sabaliauskas és Jurkunas is elkapná végre a fonalat, rögtön nagyobb lenne az esély a diadalra.

Bíróküldés és jegyelővétel:
A felek harmadik összecsapását a Valovics - Cziffra - Pálla bírótrió fogja dirigálni.
A jegyeket az Olaj KK tiszaligeti irodájában ma délig lehet megvásárolni.
Telefon: (56) 420-988.