Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 71-51 (16-16, 18-2, 18-18, 19-15)
NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 3. mérkőzés

Paks, 1000 néző. V: Valovics, Cziffra, Pálla.
ASE: Mészáros 6/6, Monroe 8, GRIZZARD 8, Djogo 7/3, Czigler 4.
Csere: PAVLÍK 15/3, HORVÁTH 13, Kiss Zs. 3/3, Panta 3/3, Lőrincz 4. Edző: Zsoldos András.
OLAJ KK: Kelley 3/3, Cziczás, SABALIAUSKAS 27/15, Jurkunas 8, Kurashov 2.
Csere: Fülöp 6, Harazin 2, Puskás 3. Edző: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-5, 8. p.: 12-13, 15. p.: 30-16, 25. p.: 46-24, 35. p.: 62-39.

Fej-fej melletti, hatalmas csatát hozott az első negyed. Az Olajnál a két litván, Sabaliauskas és Jurkunas voltak a pontfelelősök, a hazaiak soraiból pedig a cseh válogatott, Pavlik bizonyult ebben az időszakban eredményesnek. A negyed utolsó másodpercében - ekkor esett be Kelley triplája - 16-16-ra alakult az állás. A folytatásban is szoros meccsre számított a szép számú Olaj-szurkolóhad, a házigazdák azonban alaposan áthúzták vendégeik számítását. Pavlikék ugyanis fergeteges öt percet produkáltak, ebben az időszakban szinte minden sikerült nekik, míg a szolnokiaknak semmi.

Így a 14-0-ás rohammal hatalmas szakadék alakult ki a felek között. Ha hiszik, ha nem, a szolnokiak második negyedbeli első kosarát 68 másodperccel(!) a dudaszó előtt dobta Sabaliauskas. Mivel ezt a duplát nem követték továbbiak, 34-18 lett a félidő végeredménye. A statisztikáról anynyit, hogy a hazaiak az első húsz percben 44, míg a mieink mindössze 21 százalékkal dobtak a mezőnyből, így nem lehet csodálkozni a tekintélyes különbségen. A szünet után sem változott a játék képe. A pontosabban támadó hazaiak öt perc alatt 22 pontosra hízlalták előnyüket. Szerencsére összekapta magát az Olaj, és Sabaliauskas vezérletével 47-34-re felzárkózott.

Ekkor Fülöp érvényesnek tűnő kosarát nem adták meg a bírók, az ellentámadásból pedig Mészáros triplát dobott. Ezután már nem tudott igazán közel kerülni ellenfeléhez az Olaj, a címvédő paksiak magabiztosan szállították a győzelmet.

Ezzel 2:1-re vezet az Atomerőmű SE a három győzelemig tartó párharcban, s folytatás pénteken lesz a Tiszaligetben.

Zsoldos András: - Ma inkább a mi akaratunk érvényesült.

Pór Péter: - A második negyedbeli kevés pontunk miatt buktuk el a mérkőzést.