Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 74-69 (24-21, 13-12, 19-15, 18-21)
NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 4. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 néző. V.: Benczur, Bognár, Szilas.
OLAJ KK: KELLEY 20, Cziczás 15/6, Sabaliauskas 7, JURKUNAS 12/12, Kurashov 2.
Csere: Fülöp 4, Puskás 5, HARAZIN 9. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Paks: Mészáros 5/3, MONROE 17, GRIZZARD 12/3, Djogo 8/6, Czigler 9.
Csere: Pavlík, HORVÁTH 13, Kiss, Panta 5/3. Vezetőedző: Zsoldos András.
Az eredmény alakulása: 4.p: 6-10, 8.p.: 17-15, 15.p.: 31-29, 25.p.: 45-43, 34.p.: 62-48, 38.p.: 67-58, 40.p.: 70-68.
Kipontozódott: Fülöp a 30. percben.

A felek harmadik meccsét a pályaválasztó paksiak nyerték. Az olajosoknak győzniük kellett, ha játékban akarnak maradni, ami nem ígérkezett könnyű feladatnak a meccsről meccsre jobban pörgő címvédő atomvárosiakkal szemben.

Karneváli hangulatban a Paks kezdte jobban a játékot, magabiztosan tették-vették a labdát, és sokkal pontosabban dobtak mint az Olaj. Minderre bizonyságul bő öt perc alatt 15-8-ra vezettek. Pór edző időt kért, és mint kiderült, megnyugtatta tanítványait, mert Jurkunasék pillanatok alatt fordítottak. Ebben nagy szerepe volt az utóbb emlegetett litván erőcsatárnak, aki négy triplát is bevágott az első negyedben.

A folytatásban is óriási ember-ember elleni harc dúlt a pályán, az Olaj megint jól forgatta fő fegyverét, a védekezést, mellyel szinte megbénította a bajnoki címvédő játékosait. Sőt, ha ebben a játékrészben a hazaiak is pontosabban céloznak és nem hagyják ki a büntetőket, növelhették volna előnyüket. Ami még feltűnő volt, hogy a szolnokiak a lepattanózásban is hatékonyabban dolgoztak, mint nagynevű ellenfelük.

A szünet után Djogo és Grizzard is bedobott egy-egy hármast, ám továbbra sem tudták megelőzni a Kelley-vezérelte szolnokiakat. Az utóbbi játékos óriási sikert aratott, mikor a levegőben szerelte honfitársát, Monroe-t. Ebben az időszakban már nagyon sok volt a szabálytalanság mindkét oldalon, és feltűnően idegesen játszott a paksi csapat, és mindez a szolnokiak malmára hajtotta a vizet. A záró játékrész 56-48-as állásnál kezdődött, és a nagy adok-kapokban 2,5 percig nem esett pont egyik oldalon sem.

Kelley törte meg a vészes kosárcsendet, egymás után két duplát is beszórt a légiós. A továbbiakban úgy tűnt, hogy simán nyer az Olaj, hiszen 11-12 ponttal is vezettek. Az alapszakasz-győztes vendégek azonban nem adták fel, vészesen közelítettek, és fél perccel a vége előtt két pontra, 70-68-ra olvasztották a különbséget.

Talán mondani sem kell, hogy a végjáték iszonyatos izgalmakat hozott, melyből az Olaj került ki győztesen. Ezzel 2-2-re alakult a felek három győzelemig tartó párharca, a mindent eldöntő összecsapást vasárnap este 6 órakor játsszák az atomvárosban.

Pór Péter: - Jó védekezésünk mellé az eddigiekhez képest jobb támadójáték párosult. Remélem, vasárnap senki nem marad itthon Szolnokon.

Zsoldos András: - Túl sokat hibáztunk, a Szolnok pedig hozta szokásos lelkes játékát, és még tettek hozzá pluszt is.