Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj 101-65 (21-3, 27-22, 25-19, 28-21)
NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 5. mérkőzés

Paks, 1500 néző. V.: Hartyáni, Kóthay, Papp.
ASE: Mészáros 11, MONROE 17/6, Grizzard 10, Djogo 5, CZIGLER 13.
Csere: HORVÁTH 16, Pavlík 11/3, Kiss Zs. 3/3, PANTA 15/6, Lőrincz. Vezetőedző: Zsoldos András.
SZOLNOK: Kelley 11/3, Cziczás, Sabalaiuskas 11, Jurkunas 4/3, Fülöp 6.
Csere: PUSKÁS 12, Kurashov 4, HARAZIN 17, Tóth V., Rezák T. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 11-3, 15. p.: 36-13, 25. p.: 59-36, 35. p.: 83-53. Kipontozódott: Harazin (31. p.), Jurkunas (33. p.).

Vajon ki nyeri meg az ötödik mindent eldöntő meccset? A címvédő és alapszakaszgyőztes Atomerőmű, amelyik élvezheti a hazai pálya minden előnyét. Vagy a nyolcadik helyezett olajos legénység, amely az utóbbi két hónapban háromszor is legyőzte a paksiakat, igaz, mindegyik alkalommal a Tiszaligetben. A mérkőzésen ott volt Tapodi Péter, a MÁV-Coop egykori sikeres mestere, aki azt mondta, akkor lehet meglepetés, ha az Atom az elején nem tud megszökni, mert az Olaj tudja tartani a távolságot. Sajnos ennek épp az ellenkezője történt az összecsapáson.

Pór Péter már a harmadik percben időt kért, mert csapatának eladott labdái miatt pillanatok alatt 8-0-ra vezetett az ASE. A folytatásban sem változott a játék képe, az Olaj bátortalanul, és pontatlanul kosárlabdázott. Közülük egyetlen egy ember sem akadt, aki lendített volna egyet csapatán. Ellenben a hazaiak futottak és dobtak, és tetszés szerint érték el pontjaikat. A jó kezdés önbizalmat adott az atomosoknak, akik a második negyedben már húsz ponttal álltak előrébb, mint a szolnokiak. A félidő végén Kelley labdáit Harazin értékesítette, ezzel kozmetikáztak a különbségen a vendégek, ám húsz perc után így is 23 pont volt az ASE javára.

A szünet után is biztosan tartotta előnyét az Atomerőmű, ehhez minden segítséget megkapott a bírótriótól. Tegyük hozzá, hogy nem a sípmestereken múlt, hiszen most jól játszottak a hazaiak. Ebben az időszakban már nem volt tétje a mérkőzésnek, hiszen jókora különbség alakult ki a felek között. A zárófelvonásban a reménytelen helyzetben lévő szolnokiakat is nagy hangerővel biztatta szép számú szurkolótábora. Sajnos ezen a mérkőzésen nem azt a jó teljesítményt nyújtotta a szolnoki legénység, mint amit az elmúlt hetekben megszokhattunk. Ezzel az ASE nyerte a párharcot, és az elődöntőben a Körmenddel találkozik. A másik ágon pedig Albacomp—Pécs csata lesz. A szolnokiak számára pedig véget ért a bajnokság, a nyolcadik helyen végeztek.

Zsoldos András: - Elkezdtünk küzdeni, harcolni, mint ahogy azt a rájátszásban kell. Remélhetőleg ebben a szellemben lépünk majd pályára a Körmend ellen is.

Pór Péter: - Örülök, hogy ilyen "szépen haltunk meg", hogy az alapszakaszgyőztes Paksot háromszor is meg tudtuk verni. Számomra ebben a szezonban két bajnok született. Az egyik aranyérmet csapatomnak, a másikat pedig csodálatos szurkolótáborunknak fogom kiosztani.