Szolnoki Olaj KK - Debreceni Vadkakasok-UPC 80-57 (31-12, 21-15, 13-18, 15-12)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Győrffy.
OLAJ KK: KELLEY 23/3, Cziczás 2, HOLLINS 24/9, JURKUNAS 11/9, FRANA 8.
Csere: Sabaliuskas 12/6, Kenyeres, Tóth V., Rezák T. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
DEBRECEN: Fodor M. 2, Harris 8/6, MOLNÁR A. 15/6, Vranjic, Bukva 7.
Csere: Likár 2, TÓTH G. 17/9, Skornik 6. Vezető edző: Rajko Toroman. Edző: Walke Károly.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12-2, 8. p.: 24-7, 14.p.: 40-20, 18. p.: 48-27, 25. p.: 55-31, 35. p.: 74-49, 38. p.: 78-55.

A rendhagyó vasárnap déli időpont ellenére szép számú közönség előtt kezdődött az alföldi csapatok csatája. Már az elején kitűnt, hogy a vendégek nem tudják levédekezni Hollins és Kelley betöréseit és Jurkunasra sem értek oda időben, aki szórta a triplákat. A fergeteges hazai kezdés megadta az alaphangulatot, a mieinknek szinte minden sikerült, míg a hajdúságiak jószerivel azt sem tudták, hogy hol vannak. Az első negyed kiütéses tizenkilenc pontos Olaj-vezetéssel zárult.

A folytatásban sem volt rest a hazai társaság, látványos támadójátékkal ugrasztották talpra a publikumot. Közben Toroman edzőnél elszakadt a cérna, aki reklamálásért technikai hibát kapott. Úgy negyed óra után fölösleges rohanásba kezdtek az olajosok, Tóth G. és Molnár A. révén zárkózgattak a vendégek, de a szünet előtti utolsó két perc újabb látványos hazai kosarakat hozott. Egyébiránt a piros-feketék egészen fantasztikus 71 százalékos dobóteljesítménnyel rukkoltak ki az első félidőben, míg a vendégek csak 34 százalékkal szórtak a mezőnyből. Ennek fényében nem véletlen, hogy 52-27 volt a félidei eredmény.

A fordulást követően alig esett pont, a vendégek zónavédekezése nem ízlett a szolnokiaknak. Szerencsére három a szolnoki tripla is beesett, majd a negyed utolsó percében Kelley betörései újabb pontokat hoztak a hazaiak konyhájára.

A zárónegyed tulajdonképpen már csak formaság volt, a szolnokiak olykor maguknak és közönségüknek játszottak és teljesen megérdemelt szép győzelmet arattak, a meglehetősen szétesően játszó ellenfelükkel szemben.

A folytatás szombaton lesz, akkor Körmendre látogat a két meccsből két győzelemmel álló Tisza-parti gárda.

Pór Péter: - Egész mérkőzésen jól védekeztünk, az első félidőben pedig remek támadó játékkal rukkoltunk ki, mindezeknek köszönhetjük győzelmünket.

Rajko Toroman: - Nagyon rosszul kezdtünk és ez végigkísért bennünket az egész mérkőzésen. A második félidőben zónavédekezésünkkel megállítottuk a szolnoki rohamokat, de támadójátékunk továbbra sem érte el a kívánt szintet.