Lami-Véd Körmend - Szolnoki Olaj KK 60-67 (7-22, 19-5, 13-20, 21-20)

Körmend, 2000 néző. Vezette: dr. Valovics, Cziffra, Török
KÖRMEND: Leslie 6, Belina 4, Trummer 4, Ledoux 2, Przybyszewski 6.
Csere: Kutasi 11/9, Mujanovic 11/9, Vavra 16. Edző: Sabáli Balázs
SZOLNOK: Kelley 16/6, Cziczás 2, Hollins 26/9, Jurkunas 11/9, Frana 5.
Csere: Sabaliauskas 7/3. Edző: Pór Péter
Kipontozódott: Jurkunas (39.), Trummer (40.)
A mérkőzés alakulása: 3.p.: 0-9, 7.p.: 3-17, 10.p.: 7-22, 17.p.: 24-22, 20.p.: 26-27, 26.p.: 35-32, 30.p.: 39-47, 32.p.: 42-50, 34.p.: 48-56, 37.p.: 51-60,

Remekül kezdett az Olaj, két amerikai légiósa vezérletével az első negyedben tetemes előnyre tett szert. Sabáli Balázs cserélt a második negyedre, szigorúbb lett a hazai piros-feketék védekezése, a Tisza-partiak játéka pedig érthetetlen módon szét¬esett. Nyolc percig nem is dobtak pontot a vendégek. A házigazdák 15-0-ás etapot produkáltak, így teljesen nyílttá tették a második félidőt.

A harmadik felvonásban, aztán már át is vette a vezetést a körmendi legénység, mely ezekben a percekben jobban játszott riválisánál. A hajrára szerencsére ismét elkapta a fonalat Kelley és Hollins, ez pedig azt jelentette, nyolcpontos vendégelőnnyel kezdődhetett a zárómenet.

Hiába próbáltak meg mindent a körmendi fiatalok (Kutasi, Vavra), betliző légiósaik nélkül csak ijesztgetni tudták az egyre magabiztosabbá váló Szolnokot.

Sabáli Balázs: - Sikerült saját magunkat megvernünk. Néhányan nem érzik át, mit jelent a Körmend játékosának lenni.

Pór Péter: - Remek kezdésünk után a Körmend kiváló védekezéssel fordított, de sikerült újra átvennünk a vezetést. A végén taktikus játékkal tartottuk meg előnyümket.