Újabb magabiztos Olaj-győzelem

2006. 11. 01.

Szolnoki Olaj KK - Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 86-53 (29-12, 15-12, 30-13, 12-16)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Alapszakasz, 4. forduló

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Kóthay, Ádám J., Pozsonyi.
Olaj: KELLEY 30/9, HOLLINS 24/3, Cziczás 8/3, JURKUNAS 8/6, Frana 4.
Csere: Sabaliauskas 3/3, Kenyeres 5/3, Tóth 1, Rezák 3, Kovács D. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Vásárhely: Drahos 10/3, Utasi , Nyilas 6, Freeman 12/3, Gémes 14.
Csere: Kováts 4, Jarosevits 1, BÖSZÖRMÉNYI 6, Vas P., Czibere. Edző: Czuprák László.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 13-6, 8. p.: 25-10, 14. p.: 32-18, 24. p.: 59-28, 28. p: 69-33, 34. p.: 74-39, 38. p.: 83-47.
Kipontozódott: Utasi a 38.p.

A bajnokságban veretlen Olaj az újonc, nyeretlen Hódmezővásárhely gárdáját fogadta a Tiszaligetben tegnap este. A vendégek két triplával nyitottak, erre azonban a szolnokiak 21 ponttal válaszoltak. Ezzel az Olaj már az első negyedben eldöntötte a mérkőzés sorsát, hiszen tekintélyes 17 pontos előnyt szerzett. Ezt követően olykor látványos játékot produkáltak a hazaiak. Közülük különösen Hollins és Kelley villogott. Bár második negyedben volt egy holtpont a játékban, mikor sok távoli kísérlet kimaradt, de a biztos vezetést nem fenyegette veszély. Jellemző, hogy az első félidőben a két amerikai több pontot, 29-et dobott, mint a vásárhelyi legénység együttvéve. A fordulást követően már csak a különbség volt kérdéses az alföldi csapatok csatájában. Pór edző már az első negyedben hozta a fiatalokat, egyrészt gondolva a szombati zalaegerszegi fellépésre. Másrészt nekik is kell a játék, és nem utolsósorban a rutin.

A futó és dobó csapat hírében álló vendégekkel szemben óvatos két percet produkált az Olaj. A Csongrád megyeiek két hármassal nyitottak, aztán gyorsan belelendült az Olaj. A
Kelley-Hollins duó szórta a pontokat. A vendégek tátott szájjal, míg a hazai szurkolótábor tombolva figyelte produkciójukat. Már az elején eldőlt az összecsapás, miután a piros-feketék tekintélyes 17 pontos előnyhöz jutottak. Ezt követően már csak a különbség volt kérdéses az egykori nagy vetélytársak csatájában, melyben 86-53-ra győzött az Olaj KK.

Szerencsére a mérkőzés sportszerű keretek közt zajlott és a nézőtéren sem történt botrány. Bár a vendégszurkolók szemmel láthatólag kaphatók lettek volna a balhéra. Ám a rendezők és a rendőrök csírájában elfojtották a kitörni készülő indulatokat. Így végig a kosárlabda játszotta a főszerepet.

Pór Péter: - Meghatározó játékosainkat ezúttal tudtuk pihentetni. Örülök, hogy sikerült kiszolgálni lelkes közönségünket.

Czuprák László: - A Szolnok lerohanásaival, illetve két amerikai játékosával szemben nem volt ellenszerünk.