ZTE-Zalakerámia - Szolnoki Olaj KK 83-71 (19-20, 19-23, 16-12, 29-16)

Zalaegerszeg, 400 néző. Vezette: Bognár T., Pálla Z., Györffy
ZTE: MISKOVICS 17/9, SIMON L. 11/6, Latham 13, BELL 20/9, Miszczuk 4.
Csere: Gáspár 8/3, Tóth Á., Hoffmann 6/3, Keresztes 4. Edző: Nikola Lazics
SZOLNOK: KELLEY 21/3, Cziczás 2, HOLLINS 20/3, JURKUNAS 19/9, Frána 6.
Csere: Sabaliauskas 3. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-11. 15. p.: 23–30. 25. p.: 45–53. 35. p.: 71–64
Kipontozódott: Simon L. (34. p.)

Jól kezdett az Olaj, a két amerikai légiós mellé Jurkunas zárkózott fel pontgyártásban, így úgy tűnt sokáig, jó úton halad ötödik győzelme felé a piros-fekete gárda. Aztán az egyetlen cserével kosarazó vendégek a negyedek végére mindig elfáradtak, a három használható embert is a padon tudó ZTE alakulatában mindig akadt valaki, aki a felzárkózás élére. Ennek ellenére a szervezettebben kosarazó Olaj vonulhatott öt pontos előnnyel a pihenőre.

A fordulást követően gyorsan dűlőre vihette volna a Meccset az Olaj, ha a kulcsembereknek legalább egy-két percnyi pihenőt adhatott volna Pór mester. Ám a sérülések miatt ezt nem tehette, így az utolsó tíz percre egyetlen egység volt mindössze a különbség a vendégek javára. Aztán az eddig emberfelettit produkáló szolnoki kezdőötös elfáradt, de ez persze semmit sem von le a feltámadó ZTE érdemeiből. Bell és Miskovic mellé felzárkózott pontgyártásban Simon, Gáspár és Keresztes is, így a záró játékrész elején átvették a vezetést, az utolsó másfél percben pedig biztossá is tették győzelmüket a hazaiak. Hiába vezetett tehát a mérkőzés döntő részében az Olaj, a kiválóan küzdő Egerszeg teljesen megérdemelten aratta első hazai meccsén az első győzelmét.

Elveszítette tehát négy mérkőzésen át tartó veretlenségét a Tisza-parti legénység. Tegyük hozzá, ebben a szezonban - nem túlzás - legalább 13 közelegyforma képességű csapat küzd a helyezésekért. Csak a Vásárhely nyeretlen, és címvédő Atomerőmű SE máris két vereséggel áll. Természetesen az élet megy tovább, készülni kell a további mérkőzésekre, melyekből az első pénteken este hat órakor lesz a Nyíregyháza ellen a Tiszaligetben. A találkozó egyik érdekességének ígérkezik, hogy nyírségiek közül egykoron Horváth edző, Bódi Ferenc , Sitku Ernő és Trepák Zoltán hosszabb-rövidebb ideig megfordult a piros-feketék soraiban.

Nikola Lazics: - Tudtam, hogy nehéz lesz a mérkőzés, gratulálok játékosaimnak és a közönségnek. Ha össze tudjuk rakni a védekezésünket, az ilyen találkozókat is meg tudjuk nyerni.

Pór Péter: - Két alkalommal is el tudtunk húzni tíz pont fölötti különbséggel, viszont Simon és Gáspár kiváló védekezése felőrölte kulcsembereimet.