Szolnoki Olaj KK - Marso-Carmo Suzuki NYKK 69-64 (16-13, 23-17, 12-16, 18-18)

Szolnok, 2400 néző. V: Forrai, Gorka, Szilas
SZOLNOK: KELLEY 18/3, CZICZÁS 13/9, HOLLINS 14/6, Jurkunas 11/3, FRÁNA 11.
Csere: Sabaliauskas 2. Edző: Pór Péter
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 11/3, Bódi 3/3, Laszlo 11, Sitku 10/3, SCOTT 13.
Csere: Trepák 6, Simon N., GRÁCZER 10/6. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 6. p.: 11–5. 15. p.: 26–21. 18. p.: 35–28. 25. p.: 47–37. 28. p.: 49–46. 34. p.: 57–53. 38. p.: 64–60

Péntek lévén egy kissé nehezen gyülekezett a közönség, de az első feldobásra csaknem telt ház köszöntette a feleket. Jó védekezést mutattak be a csapatok, ennek köszönhetően kevesebb pont esett a szokottnál az első öt percben. Ezt követően Hoolins szórt be egy triplát, majd a támadópalánk alatt Frana kivette Sitku kezéből a labdát, és ziccert dobott belőle. Majd egy újabb kivédekezett támadás után Jurkunas pöcizett a kosárba, 13-5. Horváth edző, érezve a veszélyt, azonnal időt kért és rendezte a sorokat. Ez olyannyira sikerült neki, hogy csapata 16-13-ra zárkózott fel az első negyed végére.

A második játékrészben Jurkunas hárompontosára Laslo és Trepák duplákkal válaszolt, ám mielőtt szorosabb lehetett volna az állás, Kelley vezérletével 11-2-es rohamot produkált az Olaj, így 33-23 lett az állás. A félidő utolsó két percében Sitku első dupláját dobta, Sabaliauskas pedig negyedik faultját kapta, mégis kilencpontos előnyt kovácsoltak az Olajosok a szünetig.

A fordulást követően Kelley hárompontosára Savic szintén triplával válaszolt, de nem csökkent a vendéglátók előnye, mert Cziczás és Frana remek produkcióival sikerült visszaállítani a tízpontos előnyt, 47-37. Horváth edző időkérése ismét jól sült el, mert csapata zárkózgatott az eddig láthatatlannak tűnő Sitku öt pontot szórt, máris 51-46-ra jöttek fel a nyírségiek.

A záró negyed, mint ahogy várható volt, óriási izgalmakat hozott, Jurkunas két hatalmas zsákolására Gráczer hét ponttal válaszolt, és a 35. perc kezdetén 57-53-ra alakult az állás. Mint ahogy várható volt, tovább fokozódott a küzdelem, a játékosok a közönség tomboló biztatása közepette csúsztak-másztak minden labdáért. A mieinktől Cziczás a legjobbkor dobta be tripláit, két perccel a vége előtt Hollins horgával 64-57-et mutatott az eredményjelző. Innentől már nem volt esélye a vendégeknek, a náluk is jobb teljesítményt nyújtó piros-feketékkel szemben.

A folytatás jövő szombaton lesz, a címvédő Atomerőmű SE paksi otthonában.

Pór Péter: - Két jól felkészült csapat mérkőzésén csodálatos közönségünknek köszönhetően rendre sikerült túljutnunk a holtpontokon, és újabb győzelmet szereztünk.

Horváth Imre: - Gratulálok játékosaimnak, hogy végig szorossá tudták tenni a mérkőzést.