Paksi Atomerőmű SE - Szolnoki OLaj KK 68-90 (17-22, 15-24, 21-16, 15-28)

Paks, 1200 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Király.
ASE: MÉSZÁROS 11/3, Walters 5/3, Sommerville 12/6, Horváth 13, CZIGLER 19.
Csere: Kiss Zs. 3, Pavlik 5/3, Josipovic, Lőrincz. Edző: Zsoldos András.
OLAJ KK: KELLEY 13/3, CZICZÁS 16/6, HOLLINS 33/9, JURKUNAS 15/9, FRANA 9/3.
Csere: SABALIAUSKAS 4. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10-3, 7. p.: 12-14, 14. p.: 24-32, 18.p.: 26-42, 24. p.: 36-50, 28. p.: 48-56, 34. p.: 55-67, 38. p.: 62-78.
Kipontozódott: Mészáros a 39. percben.

Tovább folytatja menetelését a Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata. Cziczás Lászlóék ezúttal az elmúlt két évadban bajnok paksiak oroszlánbarlangjában diadalmaskodtak, meggyőző játékkal, 90-68-ra. Pór Péter együttese csaknem végig vezetve zsebelte be hatodik bajnoki győzelmét. Szerdán a kecskemétieket fogadja az Olaj.

Két triplával nyitott az ASE, az Olaj viszont kapkodott az első percekben. Ekkor úgy tűnt, hogy meglépnek a 10-3-ra elhúzó hazaiak. Szerencsére kapcsoltak a Tisza-partiak, Cziczás és Hollins vezényletével három perc alatt fordítottak az álláson. Remekelt a szolnoki gárda, különösen Hollins, aki mind a földön, mind a levegőben fantasztikus produkciót nyújtott.

Teljesítményére jellemző, hogy tizenként pontot szórt az első negyedben. A folytatásban is jó védekezéssel és imponáló támadójátékkal rukkoltak ki a szolnokiak. Minderre bizonyságul a piros-feketék ötvenkét százalékkal, míg a hazaiak csupán harminckilenc százalékkal dobtak a mezőnyből az első félidőben. A mieink közül Cziczás 14/6, Hollins pedig 22/9 ponttal bizonyult csapata és a mezőny legeredményesebb emberének az első húsz percben. Ennek fényében teljesen megérdemelten vezetett az Olaj tizennégy ponttal a nagyszünetig.

A fordulást követően az volt a legnagyobb kérdés, hogy a vendégek hat emberrel hogyan bírják majd szuflával a címvédő atomosokkal szemben. Mivel a szünet után négy percig alig esett pont, ez azt jelentette, hogy nem nőtt de nem is csökkent az Olaj előnye. Változott a helyzet a folytatásban, mert feljött az Atom. Mészárosék nyolc pontra csökkentették hátrányukat az ebben az időszakban kapkodó vendégeikkel szemben.

A záró negyed 63-52-es szolnoki vezetéssel indult, melynek első percében sportszerűtlen hibát ítéltek Sabaliauskas ellen. Szerencsére ez sem törte meg a remekül harcoló szolnokiak lendületét. A hajrában mindenki azt gondolta, hogy felzárkóznak az atomvárosiak, mindezzel ellentétben a piros-feketék valósággal állva hagyták vendéglátóikat, s kiütéses győzelmet arattak a bajnoki címvédő otthonában.

A mérkőzést követően a mintegy kétszáz főnyi szolnoki szurkolótábor óriási ünneplésben részesítette kedvenceit. A folytatásban az Olaj a Kecskemétet fogadja szerdán este hat órakor.

Zsoldos András: - A Szolnok tudatosan játszott és néhány extra teljesítménnyel teljesen megérdemelten győzött.

Pór Péter: - Az első negyedben sikerült a paksi rohamokat megfékeznünk, a folytatásban pedig kiváló csapatmunkával nyertünk a bajnok otthonában. Köszönjük közönségünk fergeteges buzdítását.