Szolnoki Olaj KK - Univer Kecskemét 72-52 (20-18, 23-12, 13-10, 16-12)

Szolnok, 2500 néző. Vezette: Bodnár, Győrffy, Bognár
SZOLNOK: KELLEY 25/6, Cziczás 8/6, HOLLINS 22, Jurkunas 3/3, FRANA 8.
Csere: Sabaliauskas 6/6, Rezák, Kenyeres, Edző: Pór Péter.
KECSKEMÉT: Archie 9/3, Radovanovics 6, Celej 7/3, McClendon 6, LOPATKA 20/6.
Csere: Soós 1, Csaplár-Nagy 3, Vida. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–6. 6. p.: 11–6. 7. p.: 13–13. 11. p.: 20–20. 15. p.: 31–20. 19. p.: 43–28. 23. p.: 46–32. 27. p.: 52–38. 34. p.: 60–40 38. p.: 67–44
Kipontozódott: Frana (38. p.)

Sorozatban negyedik hazai meccsén is alföldi csapatot fogadott az Olaj KK, méghozzá a tavalyi szezonban kupagyőztes Univer Kecskemét látogatott a Tiszaligetbe. Meglepetésre a sérüléséből alig felépült amerikai irányító Archie is helyet kapott a kecskemétiek kezdő ötösében.

Óriási ember-ember elleni harccal indult a találkozó, jól védekeztek a felek, alig esett pont az elején. Az Olaj nem remekelt a mezőnyből, ezért Kelleyék betörésekkel próbálkoztak, sikerrel, vagy pedig leosztották a labdát Franának, aki értékesítette a ziccereket. A vendégeknél Lopatka ponterőssége volt dicsérhető, a többiek kevés veszélyt jelentettek a hazai kosárra. Ennek ellenére még nagyon szoros volt az állás az első negyedet követően.

A folytatásban Kelley mellett Hollins is egyre többször betalált, Meszlényi edzőnél pedig elszakadt a cérna, reklamált, ezért technikai hibát kapott. Továbbra is jól védekezett az Olaj, sok, labdát szereztek, melyekből ziccereket dobtak Cziczásék. A szünet előtt már magabiztosabbnak mondható 13 pontos előnnyel vezettek a piros-feketék, akiknek még láthatóan lábukban volt a három nappal ezelőtti paksi csata.

A fordulást követően Cziczás triplával nyitott, de nehezen estek a kosarak mindkét oldalon, ami az Olaj malmára hajtotta a vizet, hiszen biztosan tartotta a vezetését. A hazaiaktól Kelley továbbra is tarthatatlannak bizonyult, de a társak is megtették a magukét, így a záró negyed húszpontos vezetéssel kezdődött.

Igaz, a hazaiaknál Frana és Cziczás is egyaránt négy-négy faulttal állt, ennek ellenére nem engedett szigorú védekezéséből az Olaj. Erre bizonyságul hat és fél perc telt el a negyedből, mire mezőnypontot értek el a vendégek. A hajrá nem hozott izgalmakat, a szolnokiak könnyedén tartották előnyüket, az utolsó másodpercben a mezőny legjobbja, Thomas Kelley még bevágott egy triplát, ezzel húsz ponttal nyert csapata.

Pór Péter: - Remek csapatvédekezésünknek és gyors kontratámadásainknak köszönhetjük újabb győzelmünket. Köszönjük közönségünk fergeteges buzdítását.

Meszlényi Róbert: - A harmadik tíz percben olyan helyzetekben hibáztunk, ami ezen a szinten nem megengedhető. Ezután elment a maradék önbizalmunk.