Szolnoki Olaj KK - PVSK-Expo Center Pécs 87-67 (18-21, 24-18, 27-20, 18-8)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Hartyáni, Kóthay, Hegedűs.
Olaj: KELLEY 21/3, Cziczás 5/3, HOLLINS 27/9, JURKUNAS 20/18, FRÁNA 8.
Csere: Sabaliauskas 6/6. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
PVSK: Simon 5/3, ALEKSZICS 21/9, DÉNES 7/3, Tóth N. 3, LAPOV 13/3.
Csere: Grebenár 6, Lakatos 9/3, Wittmann 3/3, Kecskés, Hosszú G. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 14-9, 8. p.: 16-18, 14. p.: 31-25, 18. p.: 40-30, 24. p.: 50-46, 33. p.: 75-61, 38. p.: 85-65.

Mezőnybeli dobószázalék: 33/59 56%, ill. 24/54 44%.
Büntetők dobószázaléka: 8/12 67%, ill. 12/15 80%.
Lepattanók: 29, ill. 28.
Legtöbb lepattanó: Frana 8, ill. Tóth N. 7.
Legtöbb gólpassz: Kelley 8, ill. Simon B. 6.

Talán mondani sem kell, telt ház előtt karneváli hangulatban kezdődött a két jó formában lévő csapat összecsapása. Hollins előbb duplát, majd triplát szólt, igaz, a másik oldalon ugyanezt Dénes is megtette. A pécsi tréner folyamatosan cserélte, forgatta csapatát, igyekezett fárasztani a vendéglátókat. Az első negyedben még úgy tűnt, hogy sikerrel jár a taktika, mert vezettek a vendégek. A második negyedben már nemcsak betörésekre, hanem távoli dobásokra is vállalkoztak a mieink, közülük a litvánok Sabaliauskas és Jurkunas talált be leginkább. Arról nem beszélve, hogy Hollins betöréseit sem tudták védeni a vendégek. Tegyük hozzá, a másik oldalon az egykoron Szolnokon is remeklő Alekszics szinte nem tudott hibázni. A második negyed hajrájában tíz ponttal is vezetett az Olaj, de az utóbb emlegetett játékos szorossá tette az állást a szünetig.

A fordulást követően folytatódott Jurkunas Alekszics pontpárbaja, szerencsére szolnoki részről Hollins is többször közbeszólt, így a záró negyedre tíz pontos előnyt harcolt ki az Olaj. Sokan arra számítottak, hogy elkészülnek erejükkel a hazaiak, ám ez fordítva történt. Ugyanis a pécsiek fulladtak ki a záró játékrészre. A mieink azt csináltak velük, amit csak akartak, egy 14-2-es rohammal állva hagyták ellenfelüket. Talán mondani sem kell, hogy örömmámorban úszott a csarnok, hiszen a bajnokság legerősebb állományúnak tartott csapata, a Pécs csak vergődött a szolnokiak szorításában. A végjátékban már csak a különbség volt kérdéses, az Olaj iskolajátékkal verte vetélytársát.

Pór Péter: - Két nagyszerűen felkészített együttes közül az egységesebb csapatjátékot mutató Szolnok győzött. Bár csak hat játékosom lépett pályára, de valójában háromezerrel többen voltunk, mint a pécsiek, és ez rengeteget számított… Azt kívánom magunknak, hogy minél tovább tartson ez a hihetetlen sorozat.

Völgyi Péter: - Remek csapattal kerültünk szembe, tökéletesen megérdemelt a szolnokiak győzelme. Teljes joggal szólt a végén a hazai kórus, hogy "Újra itt van a nagy csapat!" Külön balszerencsénk, hogy egy kivételes dobóformát kifogó kosaras is akadt a hazaiaknál Andrius Jurkunas személyében, akit ráadásul rosszul is fogtunk ezen az estén.