Albacomp - Szolnoki Olaj KK 77-75 (18-20, 23-24, 16-12, 20-19)

ALBACOMP: Marciulionis 10, HORVÁTH Á. 15/6, Lowe 3/3, BANKS 23/6, Bencze 8.
Csere: KÁMÁN 12/6, Góbi 6, Pojbics. Edző: Fodor Péter.
OLAJ: KELLEY 18, Cziczás 7, HOLLINS 21/6, Jurkunas, FRANA 12.
Csere: Sabaliauskas 9/3, Harazin 8. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 5.p.: 2-8, 15. p.: 30-34, 25. p.: 48-48, 35. p.: 62-69, 38. p.: 71-71. Kipontozódott Frana (40.).

A hazaiaknál ezúttal kezdőként jutott szóhoz az amerikai Kenneth Lowe. A hátvéd sokáig sérüléssel bajlódott, ám Fodor edző most bizalmat szavazott az amerikainak, akit honfitársa Vernard Hollins őrzésével bíztak meg. Az Olaj szokott csapatával lépett pályára a fehérvári Gáz utcában, ahol ismét szép számú szurkolótáboruk biztatása mellett játszhattak.

Lassan araszoltak a csapatok az elején, Bencze duplájára Frana büntetőkkel válaszolgatott, majd végre beesett Kelley ziccere is. Kisvártatva pedig Hollins növelte a vendégek előnyét. Miután 2-8 volt az állás, az Olaj kezdett el kapkodni és a hazaiak az erőteljes Banks révén megkezdték a felzárkózást. Sok volt a fault mindkét oldalon, ezt inkább a szolnokiak bánták, hiszen Jurkunas egy negyed alatt három személyit szedett össze.

A folytatásban Hollins végre bedobott egy triplát, de társai nem követték a jó példát, csuda rossz százalékkal értékesítették kinti helyzeteiket. Ettől függetlenül vezetett az Olaj, sőt Cziczás 2+1-es kombinációja végén már kilenc pont volt az előnyük. Nem sokáig tartott az örömük, mert az ördöngös Banks révén pillanatok alatt felzárkóztak a fehérváriak. Sikerült elherdálni a kilenc pontos előnyt, a szünet előtt már annak is örülhettek a vendégek, hogy 41-44-et mutatott az eredményjelző.

A fordulást követően óriási rohanásba kezdtek a felek, alig esett kosár. A mieink közül csak Hollins tudott eredményes lenni, míg hazai részről Banks és Kámán talált be rendre. A harmadik negyed vége az Albacompnak sikerült jobban, az ebben az időszakban halovány támadójátékot nyújtó vendégekkel szemben. A záró játékrész 57-56-os állásnál kezdődött. A negyed elején Harazin dobott okos és fontos gólokat, míg hazai részről a válogatott Horváth Ákos szórta a pontokat. Egyedül azonban kevés volt Horváth az Olaj jól működő zónavédekezésével szemben, ráadásul a vendégeknél Sabaliauskas is bevágott egy triplát, öt perccel a vége előtt 62-69 volt az állás.

Horváth és Kámán azonban egy-egy triplával felhozta csapatát és az utolsó két perc 71-71-es állásról indult. A végjátékban Góbi dobott egy szép horgot, majd 75-72-es állásnál Hollinsot mintegy hét méterre a hazai gyűrűtől szabálytalanul akadályozták, de Földházi játékvezető a három helyett csak két dobást ítélt a mieink javára. Hollins beszórta mindkettőt, de még mindig maradt egy pont a fehérváriak előnyéből. Az ellentámadásnál Góbit faultolták, ő csak az egyik büntetőt dobta be 77-75. Mindössze két másodperce maradt az Olajnak, Kelley hozta fel a labdát, az irányítót azonban letarolták, a bírói síp néma maradt, ellenben megszólalt a mérkőzés végét jelző duda, ami az Albacomp szerencsés győzelmét jelentette.

Pór Péter: - Ezúttal is jól küzdöttünk, sajnos a kinti dobásaink nem sikerültek. Ennek ellenére is nyerhettünk volna az Albacomp otthonában.

Fodor Péter: - Megharcoltunk ezért a győzelemért. Nem játszottunk jól, de mindig átlendültünk a nehéz helyzeteken. Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!