Szolnoki Olaj KK - Dombóvár KC 85-82 (22-26, 12-22, 27-11, 24-23)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Benczur, Cziffra, Pozsonyi.
Olaj KK: KELLEY 25/6, Cziczás 5, HOLLINS 33/9, SABALIAUSKAS 11/3, FRANA 9.
Csere: Harazin 2, Cseh Gy. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Dombóvár: THOMAS 14/3, Kukielka 8/6, FORBES 22/6, Hartvich 7, METELSKI 18.
Csere: DE GROAT 11, Balogh L. 2, Tömösvári, Deák. Vezetőedző: Kis Attila.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 10-12, 8. p.: 19-18, 14. p.: 25-35, 18. p.: 28-44, 25. p.: 48-55, 32. p.: 69-60, 37. p.: 77-71, 39. p.: 77-76.
Kipontozódott: Harazin, Mitelski, Forbes (40.).

A Délelőtt 9 órakor gyermekjátszóházzal kezdődött a műsor a Tiszaligeti Sportcsarnokban. Ezt követően 10.30-tól a Judit és a Zenemanók műsora szórakoztatta a gyereksereget.

Az ebéd utáni folytatásban a sportiskola legügyesebb kosarasai tartottak bemutatót. Az Olaj-Dombóvár junior bajnoki mérkőzésen 100-71-es hazai siker született. Heroikus küzdelem folyt a szurkolók-sportvezetők kosárcsatáján, melyet az egykori aranycsapatból verbuválódott sportvezetők nyertek meg 38-31-re. Közben a vendéglátók karácsonyi meglepetésekkel, a Faceteam akrobatikus bemutatójával kedveskedtek a teltháznyi publikumnak.

Az események fő látványossága természetesen a mieink Dombóvárral szembeni fellépése volt. A vendég oldalon Forbes, míg nálunk Frana volt a pontok felelőse az elején. Már ekkor lehetett látni, hogy a hazaiak védekezése nem stimmel, nagyon hiányzott a palánkok alól a litván Jurkunas, aki sérülése miatt nem vállalhatta a fellépést. Miután Forbes abbahagyta a pontgyártást, szerepét a center Metelski vette át, aki nem tudott hibázni a gyűrű alól. Az Olaj csak futott az eredmény után, a vendégek pedig tetszés szerint érték el találataikat. A tizenhetedik percben már 28-44-et mutatott az eredményjelző tábla.

A szünet után már egy más szemléletű szolnoki csapat kosárlabdázott a pályán. Kelley és Hollins szórta a kosarakat, védekezésben pedig mindenki odarakta magát. A szolnokiak pontról pontra közelítették meg ellenfelüket, és a harmadik negyed utolsó percében Kelley triplájával átvették a vezetést.

A záró negyed 61-59-es szolnoki vezetésről indult. Hollins rögtön hárompontosat dobott, majd Sabaliauskas is betalált, pillanatok alatt kilenc pontra nőtt a hazai előny. A vendégek azonban nem adták fel, és a végjátékban veszélyesen közeledtek. Az Olaj azonban szurkolótábora fantasztikus biztatása mellett nem engedte ki a kezéből a győzelmet, melyet óriási izgalmak után szerzett meg.

Pór Péter: - Gratulálok a csapatnak és világbajnok szurkolótáborunknak, mindkettőjük egész éves teljesítményéhez. Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok minden kosárlabdabarátnak.

Kis Attila: - Jól játszottunk. A szünet után a hazaiak agresszív védekezését nem igazán torolták meg a bírók.