Szolnoki Olaj KK - Kaposvári KK 66-56 (16-19, 24-12, 16-7, 10-18)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Valovics, Kóthay, Pozsonyi.
Olaj KK: Kelley 6, HOLLINS 14/3, Sabaliauskas 2, JURKUNAS 23/15, Frana 6.
Csere: MOLNÁR A. 13, Cziczás, Harazin 2, Cseh Gy. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Kaposvári KK: Csirke 1, PHILLIPS 14/3, Uhegwu 8/6, HEINDLEIN 23/6, Dávis G. 5.
Csere: Orosz 3, Szőke 2, Kiss K. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-4, 8. p.: 14-15, 15. p.: 27-25, 18. p: 37-28, 23. p:. 47-31, 28. p.: 52-38, 34. p.: 58-43, 38. p.: 61-51.

A listavezető Olajra nehéz, masszív ellenfél a negyedik helyen tanyázó kaposvári együttes várt a Tiszaligetben. Mint ahogy azt mostanság megszokhattuk zsúfolt ház előtt léptek pályára a mérkőző felek. A bemelegítést követően a sérüléssel bajlódó Cziczás László jelezte, hogy vállalja a fellépést. A kezdő csapatban azonban Sabaliauskas kapott helyet, tehát öt légióssal kezdett az Olaj. Kevés kosár esett az elején, ellenben sok volt a kapkodás és az eladott labda mindkét oldalon. Meglepetésre a kaposváriak lendültek hamarabb játékba, Uhegwu pontjaival 7-14-re alakult az állás.

Pór edző észlelve a bajt, időt kért és próbálta rendezni a sorokat. Sikerrel járt, mert Kelley dupláival és Jurkunas triplájával fordult a kocka. De nem sokáig tartott a hazai öröm, mert a remeklő Heindlein révén ismét visszavették a vendégek a vezetést. Egyértelmű volt, hogy a kaposváriak kiválóan felkészültek az Olaj játékából. Különösen Hollins szenvedett a védők szorításában. Nem számoltak azonban Jurkunas kiváló formájával, az erőcsatár nagyon megérezte a gyűrűt a második negyedben, amikor is három triplát szórt be hamarjában. Társai sem voltak restek, végre Hollins betörései is bejöttek, s a szünetre 40-31-re alakult az állás.

A térfél csere utáni folytatásban lélekzethez sem engedték jutni ellenfelüket a szolnokiak, bár támadásban ők sem remekeltek, de védekezésük első rangúnak bizonyult, hiszen a vendégek mindössze hét mezőnypontot értek el a harmadik játékrészben. A hazai táborból játékosok és nézők egyaránt azt gondolták, hogy vége van a meccsnek, hiszen 56-38 volt az állás a záró járékrészben. A szívós vendégek azonban igazolták jó hírüket, a mieink nyomába eredtek és a jól játszó Heindlein jóvoltából pillanatok alatt tíz pontra zárkóztak fel. Mielőtt elkezdhettek volna reménykedni, Hollins jóvoltából megint rátett az Olaj egy lapáttal, majd a végjátékban Jurkunas egy újabb triplával sokkolta a vendégeket. Innentől már nem volt vita, egyértelmű Olaj győzelem született, még ha olykor dadogott is a házigazdák támadójátéka.

Pór Péter: - Két jól védekező csapat összecsapásából a támadásban kevesebbet hibázó került ki győztesen. Közönségünk megint sokat segített a győzelem kivívásában.

Dzunics Braniszlav: - Úgy érzem, jól felkészültünk a szolnokiak játékából. Hatékonyabb támadójátékkal, még szorosabb eredményt érhettünk volna el.