Szolnoki Olaj KK - Lami-Véd-Körmend 59-45 (16-14, 13-10, 11-13, 19-8)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Kóthay.
Olaj KK: Kelley 9, Cziczás, Hollins 10/3, JURKUNAS 15/9, FRANA 9.
Csere: MOLNÁR A. 14/3, Sabaliauskas 2, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Körmend: LESLIE 6, Fodor G. 4, FERENCZ 10/6, Ledoux 6, Vavra P. 4.
Csere: Fodor M. 6, Mujanovics 9, Kutasi. Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Zsebe Ferenc.
Az eredmény alakulása: 4. p: 2-2. 8. p.: 13-8, 14. p.: 21-17, 18. p.: 26-22, 25. p.: 36-28, 34. p.: 48-34, 38. p.: 56-43.      A mérkőzés előtt Sabáli Balázs a vendégek szakvezetője azt mondta: - Remélem, hogy a fiúk nem csak elméletben vannak tisztában a feladataikkal, hanem a gyakrolatban sem lesz probléma.

A hazaiak részéről Pór Péter óvatos volt a piros-fekete csapatok csatája előtt: - Nehéz mérkőzésre számítok a jól támadó Körmend ellen is. Csak fegyelmezett játékkal győzhetjük le jó erőkből álló vetélytársunkat - jelezte a szakember.

Zsúfolt ház előtt valóságos karneváli hangulatban, meglehetősen kapkodó játékkal indult a mérkőzés. Rossz dobások, eladott labdák, kevés pont mindkét oldalon. Minderre bizonyságul négy perc alatt mindössze egy-egy dupla esett. Igaz, kőkemény emberfogással védekezett mindkét gárda Támadóknak nehéz dolguk volt, mert a védekezőpalánk alatt jól blokkoltak a védőjátékosok. Ebben a vendégeknél Ledoux, míg a hazai oldalon Jurkunas járt az élen. A folytatásban az Olaj lódult meg hamarabb Kelley vezérletével elhúztak 16-8-ra. Az első negyed végén azonban Ferencz triplájával és Leslie duplájával felzárkóztak a Rába-partiak. A továbbiakban is kihagyott ziccereket produkáltak a játékosok, Jurkunas és Ferencz egy-egy triplája törte meg a pontcsendet. A vendégek zónavédekezésre tértek át, ezt Jurkunas révén átdobták a szolnokiak.

Érdekesség volt, hogy mindkét csapat jól szedte a támadólepattanatókat és ezekből értékes pontokat szereztek. A negyed vége ezúttal is a körmendieké volt, akik 29-24-re zárkóztak fel a szünetig. A fordulást követően Jurkunas újabb triplát szórt, Mujanovics pedig duplával szépített. Várható volt, hogy amelyik csapat tud újítani ebben az időszakban, az megnyerheti a mérkőzést. Ekkor kapta el a fonalat Molnár András, a válogatott bedobó vezérletével 38-28-ra lépett meg az Olaj. Sabáli edző időt kért, összekapta csapatát, akik büntetőkkel újra szorossá tették az állást a negyed végére, 40-37. A záró felvonásban már csak egy csapat volt a pályán, mégpedig az Olaj.

Pór Péter: - Jó védekezésünkkel tudtuk ellensúlyozni gyengébb támadójátékunkat. Köszönjük közönségünk fergeteges biztatását.

Sabáli Balázs: - Hiába védekeztünk jól, ilyen gyatra támadójátékkal, kihagyott ziccerekkel és tizenhét elhibázott triplakísérlettel képtelenség mérkőzést nyerni.