Következik a második kör

2003. 02. 05.

Újabb fordulót rendeznek a férfi bajnokságban, amely az alapszakasz második körének első fordulója lesz. A Mol Szolnok hazai környezetben a Soproni Ászok KC együttesét fogadja.
     A felek soproni összecsapását az első fordulóban, szeptember 28-án a molosok nyerték 81-75-re. A nyitány óta történtek változások a soproniak háza táján is, távozott tőlük Kmézics Zorán edző, valamint a játékosok közül Parker és Kovacsevics. A kispadot Szalai János foglalja el, új kosarasaik a szerb Nikolics és az amerikai Wiley, az utóbbi kosrasnak ez lesz a második meccse a SÁKC színeiben. Az "őszi" szezonban 11 meccsből mindössze kétszer nyert a hűség városának csapata, a Dombóvár (94-85) és a Szedeák (73-72) ellen. Nyilván ezért változtattak több fronton a soproni vezetők. Az elmúlt fordulóban ZTE legénységét fogadták, némi balszerencsével, hosszabbítás után 95-90-re kaptak ki. Pedig kezükben volt a győzelem, hiszen 4 másodperccel a rendes játékidő lefújása előtt Glisovics 81-81-re egyenlített, sőt az erőcsatár még egy bonusz büntetőt is dobhatott, ám azt elhibázta. A túlórában pedig már taroltak Cseranicsék, akik 14-9-re hozták az öt perces ráadást. Az utóbb emlegetett derbin a soproniak soraiból Nikolics hét triplát szórt, Wiley szedett hét támadólepattanót és blokkolt öt dobást, ezekben a kategóriákban ők lettek a forduló legeredményesebb játékosai. Az más kérdés, sokra nem mentek vele, hiszen elszenvedték kilencedik vereségüket.

Igaz, csak utolsó pillanatban született meg az Olaj győzelme a Falco ellen, de azt senki nem vitatta, hogy Oroszék Benőék rászolgáltak sikerre. - Egységesen, időnként jól játszottunk - értékelt a molosok csapatkapitánya. - Egy percig sem éreztem ,hogy baj lehet, még akkor sem mikor a hajrában Kálmán Laciék átvették a vezetést. Többet tettünk a győzelemért, mint ellenfelünk. Remélem nem állunk meg, a Sopronnal szemben elvileg kötelező a győzelem. Sikerült őket feltérképezni, azt gondolom a legutóbbihoz hasonló mentalítással, remek szurkolótáborunk segítségével legyűrhetjük soros vetélytársunkat.
A mérkőzést a Kóthay-Földházi bírópáros drigálja, a juniorok összecsapása 15.30 órakor kezdődik.

Sorsoltak a kupában

Tegnap a szövetségben elkészítettek a Magyar Kupa negyeddöntőjének sorsolását. Mint azt Farkas János, a szolnokiak technikai vezetője elmondta, hogy Kecskemét-MOL Szolnok, Atomerőmű-Falco, Kaposvár-Körmend és Veszprém-Debrecen meccs lesz az elődöntőbe jutásért. Várhatóan március 5-én Kecskeméten, majd egy hét múlva Szolnokon találkoznak a felek.