Továbbjutást érő győzelem a Magyar Kupában!

Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 64-58 (15-15, 20-18, 13-14, 16-11)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Valovics, Papp P., Bognár.
Olaj KK: KELLEY 20/3, Cziczás 6/3, HOLLINS 13/6, JURKUNAS 8/6, Frana 6.
Csere: Sabaliauskas 1, MOLNÁR A. 10/6. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Atomerőmű SE: Walters 5/3, Kiss Zs. 5/3, GRIZZARD 11/3, Balazic 5/3, Czigler 5.
Csere: STEWART 14/6, ZUZAK 9/3, Horváth Z. 4. Vezetőedző: Zsoldos András. Edző: Schmidt Béla.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 7-5, 15. p.: 24-22, 25. p.: 40-38, 35. p.: 57-49, 38. p.: 59-53.
Továbbjutott: Olaj KK (120-117).

Ahhoz képest, hogy még nyolc közé jutás a tét a Magyar Kupában, a bajnokság első és második helyezettje csatázott egymással. A párharc kezdete előtt Pór Péter, az olajosok edzője azt mondta olyan eredményt kell elérniük Pakson, hogy a visszavágón legyen esélyük kiharcolni a továbbjutást. Nos, az esély megvolt hiszen Pakson mindössze 59-56 kaptak ki tanítványai. Arra azonban senki nem számíthatott, hogy könnyű dolga lesz az Olajnak, mert az atomosok meccsről-meccsre jobb formában játszanak, kilenc mérkőzést nyertek sorozatban. Kőkemény védekezéssel és kevés ponttal kezdődött a mérkőzés.

Az elején nagyon lassan iratkoztak be a játékosok a jegyzőkönyvbe. Minderre bizonyságul, öt perc alatt mindössze tizenkét pont esett. Egyik csapat sem tudott meglógni a másiktól, 8-8 után Hollins pontjaira Czigler és Stewart válaszolt, így döntetlennel zárul az első negyed. A folytatásban Walters triplájával először vezetett az ASE, majd Kelley is hozzálátott a pontgyártáshoz. A továbbiakban azonban Stewart és Zuzak találataival 24-29-re módosult az állás. Pór Péter érzevén a veszélyt, időt kért, tanítványai biztosan megfogadták tanácsát, mert egy 11-2-es etappal nagyot fordítottak az álláson.

Nem hagyta magát a Paks és a félidő előtt megint szorossá tették az állást, így a dudaszónál ők álltak továbbjutásra. A fordulást követően a két irányító, Kelley és Stewart pontcsatáját láthatta a teltháznyi publikum. Egymás nyomában loholtak a felek, továbbra is kevés pont esett és mindez a Duna-partiak malmára hajtotta a vizet. A záró negyed előtt még mindig a piros-kékeknek állt a zászló, 48-47. A zárófelvonás, mint ahogy várható volt, heroikus küzdelmet hozott, a 34. percben Jurkunas triplájával és Cziczás ziccerével 56-49-re vezetett az Olaj.

Ebben az időszakban mindössze két pontot dobtak a vendégek. Most Zsoldos edző is kikérte idejét, csapata pedig megkezdte a felzárkózást Zuzak és Stewart találataival. A végjáték pokoli izgalmakat hozott, mindkét csapat hibázott bőven, eladott labdákat és kihagyott büntetőket láthatott a tomboló szurkolótábor. Az utolsó másodpercekben a vendégeknél volt a labda, Grizzard tíz méteres triplakísérlete után a labda azonban leperdült a gyűrűről, mindez az Olaj továbbjutását jelentette.

Pór Péter: - A két mérkőzés alapján mondhatom, hogy mindkét csapat jól védekezett. Talán mi szerencsésebbek voltunk, mindkét gárda megérdemelte volna a továbbjutást.

Zsoldos András: - A mérkőzésen végig kontrolálva voltunk. Mindkét félidő végén butaságokat csináltunk, ezt pedig a Szonok kihasználta.