Bodrogi Bau-Vásárhelyi KS - Szolnoki Olaj KK 75-90 (12-20, 18-21, 25-20, 20-29)

Hódmezővásárhely, 1000 néző. Vezette: Kiss L., Vétek, Farkas G.
Vásárhely: Drahos 15/15, BROOKS 20, Kováts 2, Freeman 10, Gémes 14.
Csere: JAROSEVITS 10, Nyilas 2, Utasi 2. Vezetőedző: Czuprák László.
Olaj KK: KELLEY 25, Cziczás 6, SABALIAUSKAS 17/6, JURKUNAS 18/12, Frana 10.
Csere: Harazin 2, Molnár A. 12/3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 5 p.: 9-8, 16 p.: 26-33, 25 p.: 40-52, 34 p.: 64-77, 38 p.: 71-81.
Kipontozódott Gémes (38.).

A vendéglátók nem titkolták, hogy meglepetésre készülnek az éllovas Olaj elleni mérkőzésen. Optimizmusukat arra alapozták, hogy nincs sérültjük a keretben és, hogy a legutóbbi két hazai találkozójukat megnyerték: 84-82-re a ZTE és 68-66-ra a Nyíregyháza ellen, bár az utóbbi kupaderbi volt. A szolnokiaknál a betegeskedő Hollins ugyan elutazott társaival, de nem vállalhatta a fellépést.

Kelley és Cziczás kosaraira az amerikai Brooks két duplával válaszolt. Az utóbb emlegetett légiós most debütált hazai színekben bajnoki mérkőzésen. A negyedik percben 9-6-os állásnál Frana ziccerével és Jurkunas triplájával fordított az Olaj. Mindezt örömmel konstatálta a menet közben érkező piros-fekete drukkerhad. A folytatásban Kelley vette hátára csapatát, az irányító betöréseivel szemben a vendéglátóknak nem volt ellenszerük. Mindennek köszönhetően 20-12-es szolnoki vezetéssel zárult az első negyed.

A második negyed elején Jarosevits találataival zárkózgattak a hazaiak. Ám a vendégek részéről Molnár András gyorsan felvette a mérkőzés ritmusát és szórta a kosarakat. Annak ellenére, hogy a napokban őt is megtalálta a vírus, szerencsére nem döntötte le a lábáról. Érdekesség, hogy András édesapja, Molnár Csaba a nyolcvanas években a vásárhelyiek egyik legjobb játékosának számított. A szünet előtt még rátett egy lapáttal az Olaj és Sabaliauskas kosaraival tizenegy pontos előnyt szerzett a szünetig.

A térfélcsere után Frana, Drahos, Jurkunas és Sabaliauskas volt a gólok sorrendje. Ezzel tovább növelte előnyét a vendég gárda. Hiába vezettek azonban tizenhat ponttal, a lelkes hazaiak nem hagyták magukat, Drahos tripláival és Freeman center pontjaival 55-61-re zárkóztak fel. így izgalmasnak ígérkezett a zárófelvonás. Szerencsére az olaj litván származású játékosai Jurkunas és Sabaliauskas összekapták magukat és 64-77-re módosították az állást. A vásárhelyiek azonban nem engedték magukat lerázni, és hatvannyolc másodperccel a vége előtt 75-82-re alakították az állást. Ám a végeredményt nem tudták befolyásolni, mert az Olaj egy 8-0-ás etappal bebiztosította győzelmét.

A lefújás után a mérkőzésen végig sportszerűtlenül viselkedő hazai B-közép megpróbált áttörni a csapatát ünneplő szolnoki táborba, ám a rendőrség és a Tisza-partjáról érkezett biztonsági szolgálat határozott fellépéssel megakadályozta az akciót, így szerencsére balhé nélkül ért véget a mérkőzés.

Czuprák László: - Ha jobb dobóformában játszunk, akár meglepetést is okozhattunk volna. A végeredmény nem tükrözi híven a látottakat.

Pór Péter: - Köszönet játékosainknak és lelkes szurkolóinknak, hogy pillanatnyi nehéz helyzetünkben fontos győzelmet arattunk.