A listavezető Olaj KK a ZTE gárdájával találkozik

2007. 02. 17.

Szombaton hat órakor a Szolnoki Olaj a Zalaegerszegi TE együttesét fogadja a Tiszaligeti Sportcsarnokban.
     A felek őszi mérkőzésén kellemetlen vereséget szenvedtek a mieink a zalai fővárosban. Akkor 83-71 lett a ZTE javára, úgy, hogy a záró negyed előtt 55-54-re még a szolnokiak vezettek. Akkor különösen a három légiós, Miskovics, Bell és Latham (az utóbbi nincs már soraikban) villogott, hiszen együtt 50 pontot szórtak az Olaj kosarába. Ez utóbbi sikerükkel együtt a zalaiak kilenc győzelemmel és nyolc vereséggel az ötödik helyen tanyáznak a tabellán. Mindössze két győzelem választja el őket a negyedik helyezett Albacomp csapatától.

Igen ám, de a tizedik helyezett Kecskemét is nyolc győzelmet aratott, tehát továbbra is óriási a tülekedés a táblázaton, minden egyes győzelemnek óriási jelentősége van. Az elmúlt fordulóban a kék-fehérek hazai pályán hatalmas csatában, vesztett helyzetből fordítva, a Nyíregyháza együttesét gyűrték le 72-69-re. Ezen a mérkőzésen már nem játszhatott soraikban a jó formában lévő Hoffmann Balázs, aki a napokban bokasérülést szenvedett, ezért egy jó ideig nem számíthatnak a játékára.

A Hódmezővásárhely elleni idegenbeli győztes derbin hiányzó, akkor betegséggel küszködő kosárfelelős, Vernard Hollins minden bizonnyal csatlakozhat a társaihoz. Remélhetőleg a válogatott bedobó Molnár András és Pór Péter vezetőedző is kigyógyul az őt megtámadó betegségből. Kezdés este hat órakor, a három sípmester Forrai, Pálla és Szilas lesz. Pénztárnyitás délután két órakor, 15.15-kor a két klub junior csapatai is összemérik erejüket.