Vereség a hosszabbításban

2007. 02. 24.

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Szolnoki Olaj KK 71-67 (12-19, 15-13, 16-14, 16-13, 12-8)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Alapszakasz, 19. forduló

Nyíregyháza, 2000 néző. V.: Ádám, Bognár, Makovszky
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 26/3, Krasznai 3/3, LÁSZLÓ 10/6, SITKU 11/3, TREPÁK 7.
Csere: Tóth G. 1, SCOTT 13, Simon N. Edző: Horváth Imre
SZOLNOK: KELLEY 21/3, CZICZÁS 12/3, HOLLINS 10/3, Jurkunas, Frana 9.
Csere: Molnár A. 9, Harazin 5, Sabaliauskas 1. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6-7, 8. p.: 8-15, 14. p.: 14-24, 18. p.: 25-29, 25. p.: 34-41, 35. p.: 47-52, 38. p.: 55-57, 43. p.: 66-63.
Kipontozódott: Sitku (44.), Molnár (45.).

Két jól szereplő csapat találkozott szombat este egymással Nyíregyházán. Az Olaj ugyebár hónapok óta vezeti a bajnoki tabellát, míg a házigazdák hazai pályán még nem találtak legyőzőre az idei szezonban. Mindezeknek betudhatóan óriási érdeklődés kísérte a kelet-magyarországi rangadót, lehet mondani, hogy csúcsközönség, előtt léptek pályára a csapatok. Mint ahogy várható volt, Szolnokról is szépszámú drukkerhad érkezett a Bujtosi-csarnokba biztatni a kedvenceket. Zúgott is a "Hajrá, Olaj!"

Kelley duplájára Sitku és Krasznai egyaránt triplával válaszolt. Ekkor úgy tűnt, hogy ott folytatja a Nyíregyháza, ahol a múlt vasárnap az Atomerőmű ellen abbahagyta. Szerencsére kapcsolt az Olaj, és elkezdett védekezni, ami azt jelentette, hogy a hazaiak hat percig nem tudtak pontot dobni. Támadásban Kelley és Frana gyártotta a kosarakat, bár az előbbi játékos most elhanyagolta a védekezést. Bár abban nemcsak Kelley volt a hibás, hogy az első negyed végén és sajnos az egész mérkőzésen Savic betöréseit nem sikerült levédekezni.

A folytatásban ismét Kelley jeleskedett, az irányító gólokat dobott, és már tíz ponttal is vezetett csapata. A hazaiak nem hagyták annyiban, 10-0-ás rohammal felzárkóztak 26-27-re, de szerencsére a vezetést még nem sikerült átvenniük. Harazin gólja, majd a plusz jó büntetője törte meg a vészes, csaknem négyperces vendég gólcsendet.

Szünet után is kevés pont esett, a hazaiak továbbra is ott loholtak a listavezető nyomában. A vendégek közül ekkor Cziczás bizonyult ponterősnek, á harmadik negyedben a csapatkapitány együttese 14 pontjából egymaga kilencet vállalt. A záró játékrész 43-46-os állásról indult. A nyíregyházi rekord közönség heroikus küzdelmet láthatott. Az Olaj többször is megnyerhette volna a mérkőzést, de nem tette, és a vendéglátók Laslo találataival a rendes játékidőben kiegyenlítették hátrányukat, 59-59.

A túlórában Savic triplájával és Sitku büntetőivel 68-63-ra alakult az állás. Kelley pontjaival ugyan még 68-67 lett, ám Jurkunas hetedik dobási kísérlete is eredménytelen maradt, s a szerencsésebb Nyíregyháza Trepák büntetőivel bebiztosította győzelmét. Az Olaj, akárcsak tavaly, ismét hosszabbításban maradt alul a szabolcsi fővárosban. Szombaton a címvédő Atomerőmű SE gárdáját fogadja a szolnoki csapat.

Horváth Imre: Az utolsó negyedben feltámadtunk, ennek köszönhetjük győzelmünket.

Pór Péter: A rendes játékidőben bebiztosíthattuk volna győzelmünket, ez sokba került a végén.