Univer-KSE - Szolnoki Olaj KK 73-71 (20-15, 21-17, 14-20, 18-19)

Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Forrai, Cziffra, Györffy.
Kecskemét: Adams 13, RADOVANOVICS 6, CELEJ 20/15, Soós 10/6, LOPATKA 19/3.
Csere: Csaplár-Nagy 2, Tóth P. 3/3, Vida, Halmai. Vezetőedző: Meszlényi Róbert. Edző: Forray Gábor.
Olaj KK: KELLEY 24/6, Cziczás 6, Hollins 7/3, Jurkunas 8/6, Frana 2.
Csere: Molnár A. 6/3, SABALIAUSKAS 14/3, Tóth V. 4/3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-11, 8 p.: 18-15, 13.p.: 31-17, 18 p.: 39-30, 25. p.: 47-46, 29. p.: 55-48, 34. p.: 62-54, 38. p.: 66-58.
Kipontozódott: Cziczás (39.).

Vajon kinek hoz szerencsét a huszonegyedik forduló? A listavezető, alapszakasz-elsőségre törő Olajnak, vagy a vártnál gyengébben szereplő, de jó erőkből álló univeres alakulatnak? A házigazdák sérültjei közül McClendon nem, ellenben Lopatka és Csaplár Nagy vállalta a fellépést. A vendégeknél a napokig betegséggel bajlodó Harazin Tamás játékra jelentkezett Pór Péter vezetőedzőnél. Mindenki szolnoki! - zúgott a több mint félezer főnyi Olaj-tábor, amely hamisítatlan tiszaligeti hangulatot teremtett a kecskeméti sportcsarnokban.

Alaposan bekezdett az Olaj, Kelley és Jurkunas is betalált távolról. Igaz, a hazaiak sem voltak restek, Lopatka és Celej lévén a mieink nyomába eredtek. A negyedik percben még 8-11 volt az állás, innen egy 12-4-es rohammal az kecskeméti csapat az első negyed végére a maga javára fordította az állást.

A második játékrészben sem talált magára a vendéggárda, amely leginkább azért küszködött, hogy tíz pont alá tornázza hátrányát. Az első félidő történéseiről mindent elmond, hogy a hazaiak 71 százalékos, míg a szolnokiak csupán 43 százalékos biztonsággal céloztak a mezőnyből. Mindenesetre az Olaj nehezen tud elszámolni az ötödik és a tizenharmadik perc közötti történésekkel, melyet 13-2-re nyert meg a hazai legénység.

A fordulást követően Kelley vezérletével és találataival pontról pontra közelített meg vetélytársát az Olaj KK. Sőt, ha a piros-feketék jobban koncentrálnak, átvehették volna a vezetést. Ám nem tették, a hazaiak pedig a remeklő Lopatka révén tartották néhány pontos előnyüket.

A záró negyed 55-52-es állásról indult, de fordítás helyett szétesett a Tisza-partiak játéka, és az újra belelendülő hazaiak egy 11-0-s etapot produkáltak. Az utolsó két perc kezdetén még nyolc ponttal vezettek a kecskemétiek, ám innen is felzárkózott az Olaj, Tóth Viktor triplát szórt, és mivel faultolták, büntetőt is dobhatott, mellyel 73-71 lett az állás. Sőt tizenegy másodperccel a vége előtt labdát szerzett az Olaj, Kelley triplakísérlete sajnos leperdült a gyűrűről, ami a hazaiak győzelmét jelentette.

Meszlényi Róbert: - Nagy küzdelem volt, örülök, hogy jól játszottunk és annak, hogy győztünk. Köszönöm mindkét szurkolótábornak, hogy remek hangulatot adtak a mérkőzésnek.

Pór Péter: - Túl nagy előnyt adtunk ellenfelünknek, és a végén már nem tudtunk fordítani.