PVSK-Expo Center Pécs - Szolnoki Olaj KK 85-90 (21-19, 17-29, 21-20, 26-22)

Pécs, 2000 néző. V.: Bodnár, Papp, Király
PÉCS: SIMON 22/3, Wittmann 8/6, Dénes, Tóth N. 8/3, Lapov 11/3.
Csere: Kecskés 6, ALEKSZICS 28/6. Likár 2. Edző: Völgyi Péter.
OLAJ: KELLEY 21/3, HOLLINS 29/9, Cziczás 5/3, Jurkunas 10/6, Frana.
Csere: SABALIAUSKAS 13/6, Harazin 2, MOLNÁR 10. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 2.p.: 2-6, 4.p.: 10-6, 7.p.: 12-13, 11.p.: 21-19, 14.p.: 21-30, 19.p.: 34-44, 25.p.: 45-55, 27.p.: 46-62, 30.p.: 57-64, 33.p.: 62-75, 35.p.: 62-80, 38.p.: 73-80.
Kipontozódott: Dénes (30.p.)

A hazaiak kezdték jobban a rangadót, hiszen Simon, Tóth és Alekszics pontjaival vezettek az első negyedben. Igaz, az Olaj Kelley és Hollins találataival szorosan tapadt rájuk. A második negyedben Molnár és továbbra is Hollins remekelt, az utóbbit nem tudták tartani a hazaiak. Sőt, mivel Sabaliauskas tripláli is bementek, Cziczás pedig egyre jobban semlegesítette Alekszicset, fordított az Olaj. Sőt a félidő végén már tíz pontos előnyhöz jutott a listavezető szolnoki gárda.

A fordulást követően a Pécs egyszerűen nem tudott mit kezdeni a szolnokiak védekezésével, támadásban pedig Hollins és Kelley duplái mellett Sabaliauskas triplái is célba értek. Kellemes meglepetésre a 28. percben már 48-67-re módosult az állás. A PVSK azonban nem hagyta magát, és a záró játékrész kezdetére 59-68-ra zárkóztak fel. Bizony jókor jött az Olajnak Hollins zsákolása és Jurkunas triplája.

A végjátékban már tíz ponttal is vezetett az Olaj, 70-80-as állást mutatott az eredményjelző. A taktikusan játszó szolnoki gárda azonban nem engedte ki kezéből a győzelmet és kellemes meglepetésre nyerni tudott a pécsi katlanban.

Völgyi Péter: - A második negyedben túl nagy előnyt adtunk a szolnokiaknak, a védekezésváltással csak megzavarni tudtuk őket, és felzárkózni. Fordításra már nem maradt idő.

Pór Péter: - Két jól felkészült csapat küzdelméből a jobban támadó került ki győztesen. Köszönjük közönségünk fergeteges biztatását.