Szolnoki Olaj KK - Marso-Carmo Suzuki NYKK 76-53 (23-17, 19-11, 17-11, 17-14)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2400 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Pozsonyi.
Olaj KK: KELLEY 17, Cziczás, HOLLINS 15, Harazin, FRANA 11.
Csere: JURKUNAS 25/15, Sabaliauskas, MOLNÁR A. 8, Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Nyíregyháza: Savic 12/6, Simon N. 2, Bódi 2, SITKU 18/9, TREPÁK 11/6.
Csere: Krasznai T. 2, Tóth G., Scott 6. Vezetőedző: Horváth Imre Edző: Ferenczi Tamás.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7-7, 8. p.: 18-13, 14. p.: 29-19, 18. p.: : 38-24, 25. p.: 46-36, 34. p.: 66-45, 38. p.: 70-47.

Áramkimaradás miatt több mint húsz perces késéssel kezdődött a mérkőzés. A feldobás előtt a közönség elénekelte a Himnuszt, melyre már régen volt példa Olaj-meccsen. Az első negyed és a meccs egyik hőse a litván erőcsatár Andrius Jurkunas volt, aki nemcsak szórta a pontokat, a hanem gólpasszokat adott társainak, az ellenfél játékosainak pedig kiosztott jó néhány blokkot. Mellette Hollins és Kelley gyűjtögette a hazai pontokat.

A vendégek részéről pedig Sitku bizonyult eredményesnek. Az Olaj már az első félidőben 14 pontos, 42-28-as vezetésre tett szert. A szünet után zónára állt át a nyíregyházi alakulat, de ez sem segített rajtuk, mert Jurkunas továbbra jól szórt távolról, vagy pedig Frana többször is levált védőjéről és ziccert dobott. A folytatásban a Hollins-Kelley-Molnár trió gondoskodott róla, hogy rendre húsz pont felett legyen a felek közötti távolság. A vége 23 pont lett, ami biztató előny a péntek esti nyíregyházi visszavágóra.

Pór Péter: - Savic őrzését jól megoldottuk, és a mérkőzés egyes szakaszaiban jó támadójátékkal hoztuk a negyeddöntő első meccsét.

Horváth Imre: - Helyenként jól védekeztünk, de összeségében a játék ellenőrzése kicsúszott a kezünkből.